Zorlu Yeni Yuvasında

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Sektörün önde gelen emniyet komponentleri üreticisi Zorlu Asansör, 1 Ağustos 2017 tarihinde Ümraniye ve Çekmeköy’deki üretimini, Sultanbeyli’de 1700m2 alana sahip yeni yerine taşıdı.

12 Mayıs 2000 tarihinde İsmail Melih Zorlu tarafından bir aile şirketi olarak kurulan Zorlu Asansör, 2018 yılı içerisindeki hedeflerine yeni yerinde daha kısa sürede ulaşmayı planlıyor. Avrupa şehirlerindeki renovasyonlarda dar asansör kuyularına fren ve regülatör çözümleri de üretmek isteyen firma, kadrosunu ve makina teçhizatını genişletmeye devam edecek.

Yaklaşık 50 ülkeye ürünlerini kabul ettirdiklerini söyleyen Zorlu Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Melih Zorlu, özellikle kayma emniyet tertibatları üretiminde uzmanlaştıklarının altını çizdi. Zorlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Çok hızlı gelişen bu teknoloji çağında artık yerinde saymak bile geri gitmek manasına gelmektedir. Sektördeki neredeyse tüm büyük fuarlara katılmaya devam ediyoruz. Bu gelişimi yakından takip ederken, gelen ziyaretçilerden aldığımız olumlu yorumlar ve talepler karşısında, iç pazar durumunun pek de müsaade etmemesine rağmen kapasitemizi arttırma ve büyüme yolunda kararlar aldık.” dedi.

Gelişen yeni yönetmelik ve standartlarla, asansörler teoride daha güvenli hale gelirken, yeni ürünlerin kullanılmaya başlanmasıyla uygulamada meydana gelebilecek problemlere de dikkat çeken Melih Zorlu, “sorunsuz asansörler için, doğru ürünlerin bir arada kullanılması ve ayarlanması önem arz etmektedir. Bu konuda kendi uzmanlık alanında olan ürünlerin test, montaj ve bakımları hakkında yeni tesisimizde periyodik eğitimler düzenlemeyi hedefliyoruz” dedi.

Zorlu, son olarak, “2008’de 2,5m/sn nominal hıza sahip kayma fren üretmeyi başardığımız gibi, globaldeki rekabetçiliğimizi ve saygınlığımızı daha da arttırabilmek için şimdi de 4,00m/sn ve yüksek kapasiteli kayma frenin AR-GE çalışmalarını yeni tesisimizde sonlandırıp kısa sürede üretime başlamayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.