Wittur, Yeni Ağır İş Makinesi Wsg-52'yi Piyasaya Sürdü

Yayın TarihiMart-Nisan, 2017 Yazdır

WSG-52, merkezi Dresden, Almanya'da bulunan Wittur Electric Drives GmbH'nin dişlisi bulunmayan makine serisinin en üst modeli.WSG-52.3 uygulamasında 9.200 Nm nominal torka sahip bu makine, 2:1 halatlamada 9.800 kilo taşımak üzere tasarlandı.

Wittur, yüksek binalar için dişlisi bulunmayan çekiş makinesi WSG-52'nin piyasaya arz edildiğini duyurdu.WSG-52, merkezi Dresden, Almanya'da bulunan Wittur Electric Drives GmbH'nin dişlisi bulunmayan makine serisinin en üst modeli.WSG-52.3 uygulamasında 9.200 Nm nominal torka sahip bu makine, 2:1 halatlamada 9.800 kilo taşımak üzere tasarlandı. Seyir hızı, olağanüstü bir şekilde saniyede 12 metreye kadar (1:1 uygulamalarda) çıkabiliyor.

Yumru grafit dökme demirden kasasıyla sağlam tasarımı, merkeze yerleştirilen tahrik kasnağı ve 4'e kadar çıkan emniyet freni, 520kN kuyu yüküne olanak tanıyor. Tüm yönlerde halat gerilimi, yeni WSG-52'nin yanı sıra diğer tüm Wittur dişlisi bulunmayan makineler için beğenilen bir standarttır. Optimize edilen elektrik tasarımı, yüksek verimlilik ve en düşük gürültü seviyesinde yumuşak bir sürüş konforunu garanti ediyor. Makinenin güvenilirliğini daha da artırmak için tüm frenler, aşınma algılaması için ikincil bir anahtarla sürekli olarak izleniyor.

Ürünün diğer özellikleri şunlar:

Verimliliği yüksek sabit mıktanıslara sahip senkronize 20 kutuplu motor

  • İzolasyon sınıfı class 155 (F)
  • Basınçlı havayla soğutma, düşük gürültü seviyesine sahip havalandırma
  • Hız, voltaj, geri bildirim sistemi ile ilgili çeşitli elektriksel opsiyonlar
  • Elektromanyetik çift devreli emniyet frenleri, opsiyonel manuel fren boşaltımı
  • UCM çözümü için kullanılabilir
  • Özel kanallı çekiş profili tasarımı
  • Opsiyonel taban plakası

EN 81-20/50 uyarınca EC tipi denetim, 2016'da tamamlandı ve makine şu anda dünya genelinde satışa sunuldu.