Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı, İkinci Defa Ertelendi

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2021 Yazdır

Alanında dünyanın üç büyük ihtisas fuarından birisi olan Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nın 17’nci buluşması 10-13 Mart 2022 tarihlerine ertelendi.

Tarsus Turkey tarafından, temmuz ayında yapılması planlanan 17. Uluslararası Asansör İstanbul fuarı, katılımcılarının taleplerine ve fuarın ana destekçisi AYSAD’ın tavsiyelerine uygun olarak pandemi koşulları nedeniyle 2022 yılına erteleme kararı aldı. Bir yıldan uzun süredir devam eden pandemi koşulları nedeniyle ertelenen fuarın, olanaklı en yakın tarihte etkili ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

2022 ve 2023’te arka arkaya 2 fuar gerçekleşecek

Asansör sektörünün tekrar ticari canlılığa kavuşması için bütün olanakları değerlendirmeye çalıştıklarını vurgulayan Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “Pandeminin hem yurt içinde hem de yurt dışında oluşturduğu risklerin devam etmesi üzerine bu yılki 17. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nı, 10-13 Mart 2022 tarihlerinde düzenleyeceğiz. Fuarımız, 2023 yılı bahar aylarında da tekrar kendi olağan periyoduna girmiş olacak” dedi.

Mart 2022’deki fuar çok büyük olacak

17. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nın ilan edilen yeni tarihi ile ilgili bilgiler veren Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, bütün bu bekleme ve erteleme süreçleri boyunca tanıtım faaliyetlerine aralıksız devam etmiş olmanın faydalarını 2022’deki buluşmada belirgin biçimde göreceklerini söyledi. Mart 2022’deki fuarın sadece iç pazardaki değil, yakın coğrafyalar başta olmak üzere tüm dünyadan sektör profesyonellerinin buluştuğu büyük bir organizasyon olacağını ifade eden Aytemur, Türkiye Asansör Endüstrisi’nin, iç pazara ve ihracata yönelik tüm ticaret fırsatlarını kaçırmaması adına titizlikle yürütülen bu süreçte, sektörün tümünün faydasını gözeterek kendileriyle iş birliği içerisinde olan ve sabırla bekleyen tüm katılımcılara teşekkür etti. Aytemur açıklamasında, 10-13 Mart 2022 tarihindeki buluşmada, 2019’da olduğu gibi tekrar “Bütün zamanların en verimli fuarını yaptık” diyebilmek için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.