Türkiyenin İlk Tematik Asansör Meslek Lisesi İçin İmzalar Atıldı

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2017 Yazdır

Sektördeki nitelikli eleman istihdam problemine derinlemesine çözüm olacak Asansör Sistemleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin protokolü 22 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul Valiliğinde düzenlenen törenle imzalandı.

Kartal Belediyesi tarafından tahsis edilen arsa üzerinde yapılması planlanan okulun protokolünü İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kartal Belediye Başkan Vekili Gülcemal Fidan ve TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan tarafından imzaladı.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün katkılarıyla sektöre bir Tematik Asansör Meslek Okulu yapılması amacı ile hibe ettiği Kartal ilçesindeki 5.000 m2 inşaat alanı olan arsa üzerine 16 derslik, 4 atölye, 4 laboratuvar, son teknoloji donanımlara sahip 3 adet uygulama test kulesi ve etkinlik alanlarının bulunacağı, geri dönüşüm enerjisi sistemleriyle donatılacak okul, mesleki eğitimde asansör sistemleri dalında eğitim verecek ilk tematik okul olma özelliği taşımaktadır. TASİAD Eğitim Komitesinin uzun süredir üzerinde çalıştığı proje, nihai protokolün imzalanması ile hayata geçiyor.

İstanbul Valiliğinin tarihi binasında düzenlenen imza törenine Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul Sanayi İl Müdürü İsrafil Yıldız, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul Şube Müdürü Şevki Şarlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Turgut Karatekin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tüysüz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Polat, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka ve TASİAD Eğitim Komitesi ile sektör mensupları bu anlamlı törene katıldı.