thyssenkrupp’tan Atlanta’da Yeni Test Kulesi ve İnovasyon Merkezi

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2018 Yazdır

Dünyanın en büyük asansör şirketlerinden biri olan ve Kuzey Amerika'da pazar lideri konumunda bulunan thyssenkrupp, Georiga’da bulunan SunTrust Park yakınlarındaki “thyssenkrupp Elevator Americas” binasının yeni merkezi olacağını duyurdu. 2022 yılında hizmete girecek ve firmanın yeni merkezi olarak hizmet verecek olan tesiste Ar-Ge çalışmaları da yürütülecek.

thyssenkrupp Elevator Americas kompleksi, Kuzey Amerika'daki kendi işgücünün yaklaşık yüzde 6'sını temsil eden 900'den fazla tam zamanlı çalışanı barındıracak. 2022 yılında tamamlanması öngörülen kompleksin, 128 metre uzunluğunda bir test kulesi olacak.

thyssenkrupp Elevator Americas CEO'su Rich Hussey konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bugün ve gelecekte güvenli, rahat ve verimli bir şekilde insanları taşıma konusundaki kararlılığımız, işimizin kalbinde yer alıyor. Bu yeni kompleks bize müşterilerimize sektördeki herkesten daha iyi hizmet verebilmemize olanak tanıyacak. Aynı zamanda çalışanlarımız için de yüksek bir yaşam kalitesi sunacak.” dedi.

thyssenkrupp Elevator CEO'su Andreas Schierenbeck ise; “Atlanta'daki yeni test kulesi, thyssenkrupp'un küresel çaptaki inovasyon merkezlerine yatırım yapma taahhüdünün bir kanıtı olacak. Bu inovasyon merkezlerinin hepsi de bulunduğu bölgelerdeki öğrenciler ve üniversitelerle giderek derinleşen bağlar kurdu.” dedi. Schierenbeck ayrıca,“ Atlanta'daki yeni tesis Almanya ve Çin'deki muhteşem yüksek hızlı test kuleleri ağımızla birlikte dünyanın ilk halatsız asansörü MULTI ve aynı kılavuz rayda iki kabinli asansör sistemi TWIN teknolojisinin kullanıldığı yüksek kapasiteli iki fütüristik kabin gibi teknolojiler için üçüncü bir laboratuvar olarak hizmet verecek” dedi.

Atlanta şimdiden Kuzey Amerika'daki ilk TWIN asansör sistemine ev sahipliği yapıyor. İki kabinin birbirinden bağımsız olarak tek bir kuyuda çalıştığı teknoloji, Georgia Tech Üniversitesi'ndeki Coda Binası'nda 2019'da tamamlanması bekleniyor.

Georgia Valisi Nathan Deal, “thyssenkrupp Elevator'un Atlanta'daki yeni merkezi ve test kulesi için Atlanta'yı seçmesi bizi heyecanlandırdı” dedi.

ABD, Kanada, Orta ve Güney Amerika'da toplamda 20 bin ‘den fazla çalışanı bulunan thyssenkrupp Elevator Americas'ın, Middleton, Tennessee'deki LEED Gold sertifikalı üretim tesisi ile birlikte 230'dan fazla şube ve servis merkezine de sahip.