thyssenkrupp Yeni Nesil Engelli Merdiven Asansörü S200’ü Duyurdu

Yayın TarihiNisan-Mayıs, 2021 Yazdır

Uluslararası üne sahip Pearson Lloyd tasarım ofisi tarafından tasarlanan, thyssenkrupp Elevator’un Hollanda’daki son teknoloji fabrikasında üretilen yeni nesil merdiven asansörü S200, İnce görünüm ve sofistike tasarım ile her mekâna uyum sağlayacak şekilde dizayn edildi.

En son iletişim teknolojileri içeren s200, kullanıcının arkadaşları, ailesi ve tıbbi danışmanlarla iletişim kurmasına olanak tanıyan yerleşik arama cihazına sahip. Üç giden telefon numarası programlanabilir ve tüm gelen aramalar merdiven asansörü hareket halindeyken bile cevaplanabiliyor.

Kullanıcı otururken veya ayakta dururken hem güvenli bir tutuş hem de ekstra destek sağlamak için uygun bir yüksekliğe göre ayarlanabiliyor. Kolçakların uzun ve öne doğru sivrilmesi ise kullanımı kolaylaştırıyor. Kullanıcının doğal ve güvenli bir pozisyonda oturması için tasarlanana sırtlık’ın yanı sıra, açık kenarlar, merdiven asansöründe ve inişte hareket için bacakların, kalçaların ve belin etrafında bol miktarda alan bırakıyor. Ayrıca optimum uyum için koltuk ve ayak dayama yeri de ayarlanabiliyor.

S200 engelli merdiven asansörü, parmaklar, başparmaklar, bilek veya kullanıcının elinin yan tarafıyla çalıştırılabilen benzersiz, kullanımı kolay bir flip-flop joystick ile de kontrol edilebiliyor. Tüm düğmeler ve gösterge ışıklarının herhangi bir konumda çalıştırılması ise oldukça kolay.

thyssenkrupp Home Solutions CEO'su Mauro Carneiro, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ödün vermeyen yeni şık tasarım, yaşam alanlarına mükemmel uyum sağlarken maksimum özgürlük ve konfor, evdeki yaşamda kalıcı bir keyif haline geliyor” dedi.