thyssenkrupp, Sürücüsüz Yardımcı Robotunu Tanıttı

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

thyssenkrupp, iş ortağı konumundaki yazılım geliştiricisi TeleRetail GmbH ile birlikte, 14 Eylül'de başlayan IAA Frankfurt Motor Show’da asansörlerin bakımında kullanılacak sürücüsüz yardımcı robotunu tanıttı.

Yedek parçalar ile diğer materyalleri şantiyeye taşıyacak pilot bir projenin parçası olan robotlar, Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen fuarda TeleRetail’in ‘Yeni Mobil Dünya’ sergisinde tanıttığı iki robottan biri. thyssenkrupp’a göre bu teknolojinin, asansörlere servis konusunda ‘optimum lojistik çözümler’ sunma potansiyeli bulunuyor. 85 cm genişliğindeki bu robotlar kaldırımlarda da rahatlıkla hareket edebiliyor ve 35 kg’a kadar yük taşıyabiliyor.

Asansör ve yürüyen merdiven hizmetleri için, yedek parçalara duyulan ihtiyacı hızlı bir şekilde gidermek için üretilen robotlar, sokakları tıkayan trafik yoğunluğundan da kurtararak zamandan tasarruf yapılmasını sağlayacak. Thyssenkrupp Elevator Global Lojistikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Ivo Siebers, "Trafik yoğunluğu, servis teknisyenlerimizin günümüzde sıklıkla rastladığı şehirleşme sorunlarından biridir. Sürücüsüz kurye robotları ile bu sıkıntıyı ortadan kaldırabilir, çevreye daha az zarar vererek ve daha esnek bir şekilde çalışarak yedek parçaların depolardan iş alanına hızlı bir şekilde ulaştırılmasını sağlayabiliriz.” dedi.

TeleRetail Mobility Automation CEO'su Torsten Scholl ise, "Bu platformla zaman ve maliyetlerden tasarruf ederek ve lokasyon ihtiyaçlarını, enerji tüketimini ve emisyonu en aza indirgeyerek lojistiği optimize hale getirmek istiyoruz" dedi.