thyssenkrupp Agile Asansör İyileştirme Paketi ile Trafiği Düzenliyor

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2018 Yazdır

Agile asansör iyileştirme paketini piyasaya süren thyssenkrupp, yolcu bekleme ve seyahat sürelerini hızlı, güvenli ve daha kişisel bir ortamda geliştirmeyi hedefliyor.

Yeni Agile sistemi ile bina yöneticileri, yolcuları daha hızlı bir şekilde asansörlere yönlendirebilecek. Daha fazla insanı gidecekleri noktaya daha hızlı şekilde eriştirme, gerçek zamanda yolcu akışını ayarlama ve dokunmatik ekran ve kiosklar ile kişiselleştirme imkânı sunulan projede, klasik asansör sistemleriyle geleceğin asansörleri arasındaki boşluğu da kapatacağı düşünülüyor.

Agile, asansörlerde daha iyi bir sistem kontrolü, etkinliği, güvenliği, özelleştirme ve rahatlığı sağlıyor. Münferit veya paketin bir parçası olarak da satılan Agile başlangıç ürünleri, Hedef Kontrolü, Güvenlik Erişimi, Yönetim ve Tasarım Merkezi gibi birçok gelişmiş özellik sunuyor. Bazı özelliklerin kullanılabilirliği ülkelere göre de değişiklik gösterebilmektedir.

“Müşterilere istediklerini veren bir asansör iyileştirme paketi”

thyssenkrupp Ürün Ömrü Yönetimi ve Ar&Ge Başkan Yardımcısı Fabio Speggiorin “Agile nihai kullanıcılara istediklerini veren bir asansör iyileştirme paketidir. Kontrol ve verileri bina yöneticilerinin ve sahiplerinin parmak uçlarına getirerek binadaki insanların hareketini optimize etmelerine izin veriyor. Bu akıllı kentsel devinimin vardığı noktayı gösterir ve hedefimiz müşterilerimizin dünyasını hiç olmadığı kadar hızlandırmaktır!” şeklide konuştu.

Enerji tasarrufu imkânı

Sadece yolcu deneyimini geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda daha etkin binalar yaratan akıllı asansör sistemi ile seyahat süreleri kısalarak daha az durak ve daha az kalabalığa odaklanılıyor.

Asansör yoğunluğunun az olduğu zamanlarda ise enerji tasarrufu yapılan sistemde, bina yöneticileri asansörleri yoğunluğa göre istediği katlara yönlendirebilecek.

Proje kapsamında oluşturulan Tasarım Merkezi ile bina yöneticileri ister kişisel bilgisayarlarından isterlerse tablet ve telefon gibi elde taşınabilen cihazlarla yönetimi sağlayabilecekler.

Kişiselleştirilmiş Asansörler

Asansör dokunmatik ekranlarına veya kiosklarına renk ve marka ekleyebilme fırsatının da sağlandığı projede, kullanıcılar kalıcı veya geçici mesajlar gönderebilir, kendi resimlerini yükleyip özel etiket, düğme ve renklerle tuş takımlarını kişiselleştirebilirler.

Uzaktan Veri Yönetimi kullanıcılara donanım performansını optimize etme ve binadaki herhangi bir yerin değişen ihtiyaçlarına uyum olanağı sağlıyor. Bunlar arasında, trafiği analiz etme, çalışmayı durdurma ve başlatma, durumu gözlemleme ve belirli bir zamanda belirli katlara ulaşım gibi özellikleri kapsıyor. Bu hareketli zekâ ile bina yöneticileri yapılabilecek en etkin asansör faaliyetini sağlama konusunda daha akıllıca kararlar alabilecekler.

Sisteme çeşitli güvenlik erişim seviyeleri uygulanabiliyor

Güvenlik Erişimi bağımsız şekilde çalışabilir veya bina içerisindeki kablo altyapısını yeniden planlamaya ihtiyaç olmadan mevcut güvenlik sistemine entegre edilebilir. Bina yöneticilerine kullanıcı profilleri bakımından turnike geçişlerinde ve asansörlerde güvenliği kontrol etme imkânı sağlanırken sisteme çeşitli güvenlik erişim seviyeleri uygulanabiliyor.