Thyssenkrupp, Asansörlerini 246 metrelik Test Edecek

Yayın Tarihi 1 Eylül 2016 Yazdır

Thyssenkrupp Asansör’ün Almanya’nın Rottweil şehrinde inşa ettiği test kulesinde çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. 246 metre yüksekliğindeki kulede, asansörlerin en zorlu koşullarda test edileceği 12 adet asansör kuyusu yer alıyor.

Thyssenkrupp Asansör, Almanya’nın Rottweil şehrinde bulunan test kulesinin inşasına devam ediyor. 246 metrelik boyu ile ülkenin en yüksek binaları arasında yer almaya hazırlanan kuleye ilişkin bilgi veren Thyssenkrupp Asansör CEO'su Andreas Schierenbeck, inşaatın programa uygun şekilde ilerlediğini belirterek, “Kule, şirketimizin küresel inovasyon stratejisinin uygulanmasında kilit rol üstlenecek, bu da başarımızda kritik bir öneme sahip olacak" dedi.

Halka açık olacak kulede asansörlerin test edilmesi amacıyla kullanılacak 12 asansör kuyusunun yanı sıra ziyaretçileri seyir terasına taşıyacak, tamamen cam kuyu içinde hareket eden bir asansör bulunuyor. Ziyaretçiler, bu asansörün sunduğu panoramik manzarayı izleyerek, 232 metre yükseklikteki, Almanya'nın en yüksek seyir terasına ulaşabilecek ve 360 derece manzaranın tadını çıkarabilecek. Asansör üniteleri, test kuyularında, saatte 65 kilometreye varan hızlarla ve en zorlu gerçek hayat koşullarında her türlü testten geçecek. thyssenkrupp Asansör tarafından geliştirilen, hem dikey hem de yatay olarak hareket edebilen halatsız asansör MULTI’nin final testleri de yine bu kulede gerçekleştirilecek.

Kule sadece asansör teknolojisine kazandıracakları ile değil, mimarisi ve görüntüsü ile de sıra dışı bir yapı olacak. Tamamlandığında 40 bin ton ağırlığında olacak yapı, polimer kaplama, fiberglas yapıya sahip ve yaklaşık 17 bin metrekare büyüklüğündeki LED aydınlatmalı dış giydirmesi ile adeta göz kamaştıracak. Son derece karmaşık bir malzeme olan bu yapı, ileri düzeyde dayanıklılık ve kendi kendini temizleyebilme özelliği sunuyor. Dış giydirme, kuleye çekici bir tarz katmakla kalmıyor, onu aynı zamanda yoğun güneş ışığının etkilerinden koruyor; binanın rüzgâr gücünü dağıtarak salınmasını sağlıyor. Örme yapıdaki her bir göz, giderek genişlediği için, kulenin saydamlığı, tabanından itibaren artmaya başlıyor. Polimer kaplama fiberglas yapısı, yaklaşık 3 metrelik sac levhalar halinde üretiliyor ve ardından, büyük dış giydirme panelleri oluşturmak üzere bir araya getiriliyor.

Kulenin thyssenkrupp Asansör için bir kilometre taşı niteliğinde olduğunu belirten Schierenbeck’in verdiği bilgilere göre, yılın son çeyreğinde deneme çalışmalarına başlanacak olan kulenin Mayıs 2017'de açılması planlanıyor.

Thyssenkrupp Asansör Türkiye, yeni eğitim merkezini İstanbul’da hayata geçiriyor

Thyssenkrupp Asansör Türkiye, eğitimli insan kaynağı yetiştirmeye yönelik faaliyetlerini İstanbul’da hayata geçireceği eğitim merkezi ile sürdürüyor. Asansör ve yürüyen merdiven simülatörlerinin de yer alacağı eğitim merkezinde beyaz ve mavi yakalı çalışanların yanı sıra iş ortakları da eğitim alacak.

Thyssenkrupp Asansör Türkiye Genel Müdürü Turgay Şarlı, 2 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip 6 katlı bir binayı, şirketin eğitim merkezine dönüştürmek üzere çalışmaya başladıklarını söyledi. Turgay Şarlı, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:
“Eğitim faaliyetleri, çalışanlarımızın kalite sözcüğünün felsefesini kavramaları ve performans gelişiminde çok önemli bir role sahip. Beyaz ve mavi yakalı çalışanlarımızın yanı sıra iş ortaklarımızın da eğitim ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak, yetenek ve uzmanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olacak tam donanımlı bir merkez inşa ediyoruz.

Teknik ve mesleki eğitimlerle birlikte, beyaz yakalı çalışanlarımız ve yöneticilerimiz için yönetim becerilerine yönelik eğitimler de planlıyoruz. Ekibimize yeni katılanların oryantasyon eğitimleri ile iş güvenliğine ve sağlığa yönelik programlar da planda yer alıyor. Haftalık periyotlarda gerçekleşecek eğitimlerle, hem teknisyenlerimizi hem de iş ortaklarımızı Thyssenkrupp Asansör’ün ve farklı markaların ürünlerine yönelik bilgilendireceğiz. Gerek yasal düzenlemeler gerekse şirketimizin küresel çaptaki standartları, projelerde birlikte görev aldığımız iş ortaklarımızın eğitim ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasını zorunlu kılıyor. Dört adet asansör kuyusunun yanı sıra asansör ve yürüyen merdiven simülatörlerinin de yer alacağı eğitim merkezi, ürünlerimizin kurulum süresini azaltırken, teknisyenlerimizin becerilerinin gelişimine de önemli katkıda bulunacak.”

Thyssenkrupp Asansör Türkiye’nin İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan merkez ofisine çok yakın bir konumda inşa edilmekte olan eğitim merkezinin 2016 yılının son çeyreğinde hizmete girmesi planlanıyor.