TASİAD, YTÜ Öğrencilerine Seminer Verdi

Yayın Tarihi 1 Eylül 2016 Yazdır

TASİAD, üniversite – sanayi işbirliği kapsamında, Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğrencilerine sektörü tanıtan bir seminer verdi.

TASİAD, 12 Ağustos 2016 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü’nde, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğrencilerine sektörün tanıtımını içeren bir seminer düzenledi.

Seminerde, TASİAD Başkan Yardımcısı ve Eğitim Komitesi Başkanı Betül Yılmaz, TASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Nijat Akdemir ve TASİAD Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ertan Koşar konuştu. Betül Yılmaz, seminere katılanları, sektörü daha detaylı tanımaları için 22-25 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak olan Avrasya Asansör Fuarı’na davet etti.

Nijat Akdemir, asansör üretim süreci hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Ertan Koşar da asansörün yapısını ve işleyişini özetleyerek, asansörün geçmişten günümüze kat ettiği mesafeyi ve gelecek beklentilerini aktardı. Günümüzde asansör sektöründe önemi giderek artan elektronik ve haberleşmenin önemine ve geldiği noktaya değinen Koşar, TASİAD olarak öğrencilere hem iş, hem de staj olanakları sunacaklarını söyledi.

Üniversite – sanayi işbirliği kapsamında, Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. N. Özlem Ünverdi’nin düzenlediği seminer, elektronik ve haberleşme mühendisi, elektrik mühendisi ve bilgisayar mühendisi adayları için çok faydalı oldu. Toplantıya değişik üniversitelerden öğrenciler de katıldı.

Yrd. Doç. Dr. N. Özlem Ünverdi, seminer sonrasında TASİAD’a teşekkürlerini sundu. Avrasya Asansör Fuarının, öğrencilerin staj ve iş olanaklarına kavuşmasında etkili olacağını kaydeden Ünverdi, fuarların, sektörün tanınması bakımından önemli olduğunu söyledi.

Semineri ilgiyle takip eden öğrenciler, soru – cevap bölümünde TASİAD yetkililerine birçok soru yöneltti. TASİAD yetkilileri, öğrencilerin, sektör araştırmasının yanı sıra kullanıcının asansör hakkında bilgilenmesine yönelik sorularını da yanıtladı.

Daha önce 4 Ağustos 2014 ve 20 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenen seminerler, 12 Ağustos 2016’da üçüncü defa gerçekleşti. TASİAD Yönetimi, sektörün tanıtılacağı seminerlerin devam etmesini planladıklarını açıkladı.