TASİAD Yeni Yönetim ve Denetim Kurulunu Seçti

Yayın TarihiNisan-Mayıs, 2017 Yazdır

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) 25’inci Olağan Genel Kurul toplantısını 18 Mart 2017 Cumartesi günü Titanic Business Kartal Hotel’de gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu ile Denetleme Kurullarının ibra edildiği toplantıda, Yapılan tüzük değişikliği ile 9 asil üye ve 9 yedek üyeden oluşan yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu oy birliği ile kabul edildi.

Üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda başkanlık divan seçimi ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından; Sayın Ahmet Fikret Gökhan başkanlığı dönemindeki iki yıllık süreçte yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Dernek bünyesinde kurulan komitelerin özverili çalışmaları sayesinde kısa zamanda çok işler başarıldığını, özellikle Eğitim Komitesinin yoğun çalışmaları neticesinde sektörün nitelikli eleman ihtiyacına cevap verecek olan TASİAD Asansör Sistemleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Projesinde son aşamaya gelindiğini belirtti. Sektörün en büyük sorunu olan nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacak ve tamamen sektöre hizmet edecek öğrencilerin yetiştirileceği okulun müfredatının da yine eğitim komitesi üyesi meslek lisesi öğretmenleri ve sektör temsilcileri tarafından hazırlandığının altını çizdi. TASİAD Eğitim Komitesinin uzun süredir üzerinde çalıştığı projenin arsası Kartal Belediyesi tarafından tahsis edildi. Tematik Okul kapsamında açılacak olan Meslek Lisesi için Millî Eğitim Bakanlığı ile yapılacak protokolünün de en kıza zamanda imzalanması beklenmektedir. Toplantıda projeye ait çizimlerin ilk defa üyelere ve basına tanıtıldığı bölüm büyük beğeni topladı.

Toplantının devamında 2015-2016 yılı faaliyet raporları okundu, Yönetim Kurulu ile Denetleme Kurulları ibra edildi. Tüzük değişikliği ve tahmini bütçenin onaylandığı toplantıda, yapılan tüzük değişikliği ile 9 asil üye ve 9 yedek üyeden oluşan Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı sonunda, TASİAD’ın kurulduğu günden bu güne çok yol kat edildiğini, bu gün “ Asansör Meslek Okulu” nu konuşuyor olmanın bile bunun en önemli göstergesi olduğu belirtildi. Üyelerin yönetimin çalışmalarını takdir ettikleri toplantıda, yeni yönetime de başarı temennilerinde bulunuldu.

Yeni Dönemde Görev Yapacak Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeler:

Ahmet Fikret Gökhan, Abdurrahman Aksöz ,Betül Yılmaz, Devrim Gecegezer, Nijat Akdemir, Yalçın Özcan, Yasemin Bulut, Zeynep Çavuş, Hakan Aydın
Mustafa Uçar, Alper Koç, Engin Çak, Hasan Erdoğan, Servet Karabacak, Muhammed Kaya, Sinan Arslan, Deniz Demirkaplan, Murat Emre Üstün

Denetleme Kurulu Asil ve Yedek Üyeler:

Ragıp Aslan, Levent Akdemir, Erdinç Yılmaz
Hakan Güdük, Aydın Kaya, Melike Demirci