TASİAD Olağanüstü Genel Kurula Gitti

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2018 Yazdır

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) 23 Aralık 2017 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul için toplandı. Avrasya Asansör Fuarından elde edilen gelirlerden kendi payının ASFED’e devredilmesi ile alakalı düzenlenen toplantı, Metroplast Asansörün kongre salonunda gerçekleşti.

Asansör Sanayicileri Federasyonunun (ASFED) kuruluşundan önce TASİAD ve CNR Expo İş birliği ile düzenlenen Avrasya Asansör Fuarı’ndan TASİAD sektör adına yüzde 10 pay almaktaydı. ASFED’in kurulmasına müteakip TASİAD’ı da bünyesine katan ASFED bu fuarı destekleme kararı almıştı. Bu destek neticesinde ASFED de tüm gelirlerden sektör adına yüzde 7 pay almaktaydı. Son dönemde ASFED’den,< TASİAD payının da ASFED’e devredilerek tüm gelirlerin tek çatı altında toplanması yönünde bir talep vardı. TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fikret Gökhan dernek olarak başta Tematik Okul olmak üzere birçok konuda projelere başladıklarını ve gelen tüm gelirin de yine sektöre istihdam ve katkı sağlayacak projelere aktarılacağını belirterek, mevcut yönetimin bu önemli kararı tek başına alamayacağı ve bu nedenle olağanüstü genel kurula gittiklerini belirtti.

Genel Kurula ASFED adına Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik katıldı. Yaptığı konuşmada bu taleplerinin iki başlılığı önlemek amaçlı olduğunu belirterek, gelirlerin devredilmesi halinde TASİAD’ın başlamış olduğu okul projesinin tamamlanarak hayata geçirileceğini de belirtti.

Demokratik bir ortamda konu ile alakalı her iki tarafında gerekçelerini sıralamasının ardından oylamaya geçildi. Genel Kurulda gündemde olan üç madde oylandı. Bu maddeler ile fuar gelirlerinin ASFED’e devrilmesi oy çokluğu ile reddedildi. İkinci madde olarak gündeme gelen yurt içi ve yurt dışındaki dernek ve federasyonlara üye olunması veya üyelikten ayrılması için mevcut yönetime yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Son olarak gündeme alınan İstanbul dışında Şube veya Temsilcilik açılması kararı ise oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. 🌐