TASİAD, 2 Meslek Lisesinin Atöylelerini Yenileyecek

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2021 Submitted by TASİAD Yazdır

Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TASİAD), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ocak 2021 tarihinde imzaladığı Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Haydarpaşa MTAL ve İMMİB Erkan Avcı MTAL’nin laboratuvar ve atölyelerini yeni teknoloji asansör sistemleri ile donatacak.

TASİAD Eğitim komitesi öncülüğünde başlatılan çalışmalar kapsamında İstanbul’ da asansör sistemleri eğitimi veren Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ile İMMİB Erkan Avcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (MTAL) eğitim, laboratuvar ve atölyelerinin yeni teknoloji asansör sistemleri ile donatılması ve eğitim alan öğrencilere staj ve iş imkânı sağlanması planlanıyor. Haziran ayı itibari ile yoğunlaşan çalışmalarda ilk durak olan İstanbul Anadolu Yakasının köklü meslek liselerinden biri olan Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde çalışmalara başlandı. Eğitim komisyonu bu kapsamda mart ayında okulu ziyaret ederek, okul yönetiminden asansör atölyeleri hakkında bilgiler aldı ve ön çalışmalarını tamamladı. TASİAD Asansör Akademi adı altında 2021-2022 eğitim öğretim dönemine atölye donanım çalışmalarının yetiştirilmesi hedefleniyor.

Öğrenciler, asansör sistemleri dalına yönlendiriliyor

Öğrencilerin branş seçme aşamasında asansör sistemleri dalına yönlendirilmesi üzerine de çalışmalarda bulunan TASİAD Eğitim komitesi, bu kapsamda Elektrik-elektronik bölümü öğrenci ve velilerine yönelik asansör sektörü tanıtımını yaptığı online bilgilendirme toplantısında; sektörün her geçen gün artan nitelikli personele olan ihtiyacı, iş imkanlarını, güvenlik tedbirlerini ve protokol kapsamında stajyer ve mezun öğrencilere sağlanacak olanakları anlattı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fikret Gökhan; “Ülkemizde imalat sanayinin gelişimi ve devamı için nitelikli insan kaynağına olan ihtiyacın her geçen gün artmakta olduğu bilinen bir gerçektir. Bu durum asansör sektörü için de geçerlidir. TASİAD olarak; kurulduğumuz günden bugüne kadar geçen 33 yıllık süreçte, Türk asansör sektörünün gelişimi ve ilerlemesi için yaptığımız öncü, köklü ve ilkeli çalışmalara bir yenisini daha eklemiş olmaktan mutluluk duyuyor, Mesleki Eğitim İş Birliğimizin sektörümüze ve eğitim camiasına hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.” dedi.