TASFED’de Tüzük Değişikliği: Yeni Yönetim Üç Yıl Görev Yapacak

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2021 by Bülent Yılmaz Yazdır

Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu’nun (TASFED) 5’inci Olağan Genel Kurulu, 26 Haziran 2021 tarihinde federasyonun genel merkezinde gerçekleştirildi. Genel kurulda gerçekleşen tüzük değişikliği ile ‘ASFED’ adına yeni eklenen “Türkiye” İbaresi ile üç yıl görev alacak yönetim de belirlendi.

Geçtiğimiz yıl adında “Türkiye” ibaresini kullanmaya hak kazanan ASFED, yeni Genel Kurul toplantısını TASFED adı ile Ankara Ostim’de yer alan genel merkezindeki toplantı salonunda gerçekleştirdi. Oturumu yönetecek divan seçiminin ardından geçmiş döneme ait faaliyet raporu Genel Sekreter Gülay Pala tarafından okundu.

Geçmiş dönemde yapılan birçok faaliyetin okunduğu raporda öne çıkan ana başlıklar ise şöyle: Asansör Sanayicileri Federasyonuna “Türkiye” İbaresini kazandırarak adının Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu – TASFED olması. Covid-19 pandemi süreci ile ilgili yapılan çalışmalar.

- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve yardımcısı Hasan Büyükdede’ye yapılan ziyaretler.
- TS EN 81-28+AC ile alakalı yapılan Çalıştay.
- ASFED Akademinin Ankara ve Eskişehir’de yaptığı açılışlar.
- Mesleki liselerdeki öğretmenlerin eğitimi.

Faaliyet raporunun okunmasına müteakiben mali raporlar Mali Müşavir Ali Yılmaz tarafından okundu ve oylandı.

Yönetim Kurulu Görev Süresi Üç Yıl Oldu

Daha önceki olağan kurullar iki yılda bir yapılıp seçilen yönetimler iki yıl boyunca görev yapıyordu. Beşinci olağan genel kurulda görüşülen ve karara bağlanan tüzük değişikliği ile seçilecek yeni yönetim üç yıl boyunca görev yapacak. Halı hazırda asansör ve yürüyen merdiven sektöründeki 17’derneği bünyesinde barındıran TASFED’in üye dernek sayısının artması ve yönetimde daha çok derneğin söz alması nedeniyle yönetim kurulu üye sayısı da 15’e çıkartıldı.

Yusuf Atik Yeniden Başkanlığa Seçildi

Tek liste ile oylamaya gidilen ve oy birliği ile seçilen yeni yönetim kurulunda önümüzdeki üç yıl boyunca görev alacak isimler; Yusuf Atik (Başkan), Nuri Kuzan, Hüsnü Gökgöz, İbrahim Özçakır, Ahmet Fikret Gökhan, Mustafa Uçar, Nermin Boyacıoğlu, Özcan Toprak, Zafer Karabay, Servet Karabacak, Cem Bozdağ, Muammer Ödemiş, Atila Verim, Fatih Kunduracı ve Remzi Arslan oldu.

Dilek ve temenniler bölümünde TASFED ve TASİAD tarafından desteklenen ve CNR Holding tarafından organize edilen 1-3 Eylül tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrasya Asansör Fuarına katılım için üye derneklerin daha yoğun bir katılım için destekleri istendi.