Sektör Mensubu Kadınlar Dernekleşiyor

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2018 Yazdır

Sektörde kadın buluşmaları etkinliğinin 4’üncüsü 10-11 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da düzenlendi. Asansörde Topuk Sesleri adı altında bir araya gelen sektör mensubu kadınlar Ata’nın huzuruna çıktı.

İki günlük programın ilk gününde Ata’nın huzuruna çıkan sektör mensubu kadınlar, Anıtkabir ziyaretine müteakiben eski TBMM binasına da bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Çalıştay mensubu kadınlar, ikinci günün programında ise tüm gün ASFED Genel Merkezinde bir toplantı düzenledi. ASFED Başkanı Yusuf Atik’in de yer aldığı toplantıda Atik, bir de konuşma yaparak kadınlara desteğini dile getirdi.

Yusuf Atik’ten sonra söz alan oluşumun öncüsü Önder Asansörden Yasemin Bulut, yaptığı konuşmada kat ettikleri mesafeyi anlattı. Giderek artan bir sayı ile tüm sektörü kucaklamayı hedeflediklerini dile getiren Bulut, aynı zamanda yurtdışı eşdeğer oluşumlar ile irtibata geçip ülkemizi yurt dışında da temsil etmek istediklerini aktardı.

Merih Asansörden Berna Ökmen ise “Çalışma Hayatında Kadın Sorunları ve Sektöre Yansımaları” adlı bir sunum gerçekleştirdi. Kadının toplumdaki yerini anlattığı sunumunda, Türk tarihinde ilklere imza atmış başarılı kadınları da tanıttı. Katılımcılar üzerinde oldukça etkili olan sunum büyük beğeni topladı.

Daha sonra toplantının ana gündemine geçildi. Sektör mensubu kadınların bir dernek çatısı altında bir araya gelmesine yönelik yapılan hazırlıklar ve ön çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Öğleden sonraki oturumda Artı Plus Danışmanlık’tan Tansel Namlıses söz aldı. “Sivil Toplum Kuruluşlarının Toplumsal Kalkınma Üzerindeki Etkileri” adlı sunumunda bir sivil toplum kuruluşu olmak adına dernekleşmenin faydalarını örneklerle dinleyicilere aktardı. Gün sonunda dernekleşme hazırlıklarına hız verilmesi ve bununla ilgili kapsamlı bir toplantının İstanbul’da yapılması kararlaştırıldı. 🌐