Schindler Türkiye, Yeni Genel Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2019 by Yasin Eker Yazdır

Geçtiğimiz 15 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Ataşehir’deki Ağaoğlu My Newwork binasından satın aldığı yeni ofisine taşınan Schindler Türkiye, Genel Merkezinin açılış kokteylini İsviçre İstanbul Başkonsolosu Nathalie Marti’nin de katılımıyla 20 Haziran Perşembe günü gerçekleştirdi.

Açılışta bir hoş geldin konuşması gerçekleştiren Schindler Türkeli Asansör Genel Müdürü Zafer Kabadayı, “Meslek hayatımda çok fazla güzel iş yapma fırsatım oldu. Birçok kez konuşma yaptım ilk defa bu kadar heyecanlıyım. Bizim için çok önemli bir gün yaşıyoruz. Schindler olarak 100'den fazla ülkede 65 binden fazla insanla çalışıyoruz. 145 yıllık tarihimizin Türkiye yolculuğuna 1947 yılında başlamıştık. 1992 yılından beride yüzde yüz İsviçre sermayesi olarak devam ediyoruz.” dedi.

“Her yıl yüzde 20’den fazla büyüdük”

İsviçre deyince herkesin aklına değerli saatler, bankacılık ve çikolata geliyor diyen Kabadayı konuşmasını şöyle sürdürdü; “İsviçre deyince hassas mühendislik, kalite ve teknoloji de var. Schindler de İsviçre’nin bu yönünü temsil ediyor. Bizde bu kalite ve mühendislik hassasiyetini ülkemizin genç dinamik ve hırslı karakteri ile birleştirerek, özellikle son yıllarda her yıl yüzde 20'den fazla büyümeyi başardık. Bunu yaparken her zaman değerlerimize bağlı kaldık. Sadece asansör ve yürüyen merdiven işi yapan bir aile şirketi olarak değerlerimiz her zaman bizim için her şeyin önünde geldi.”

“Ülkemizin lider asansör firması olduk”

Kabadayı konuşmasının devamında; “Güvenlik ve kaliteden taviz vermeden çalışanlarımıza ve müşterilimize değer katmaya çalışarak ülkemizin lider asansör firması olduk. İstanbul havalimanı ve içinde bulunduğumuz ödüllü binamız gibi prestijli ve mega projelere hep birlikte imza attık.” diye ifade etti.

“Sizlerle birlikte daha büyük olacağız”

Kabadayı son olarak; “Yatırım yolculuğumuza 2014 yılında Gebze’deki Schindler Akademi ve Eğitim Merkezi ile başlamıştık. Çünkü Schindler grubun Türkiye’ye olan inancı ve güvenci her zaman devam etti. Bu güvenin devamı olarak yatırımlarımıza da devam ediyoruz.”

“Geçen yıl bağımsız Hollandalı Liftinstituut Solutions kuruluşu tarafından en iyi asansör montajı ödül ile ödüllendirilen binamızda yeni yatırımımızı sizlerle birlikte hayata geçirmekten çok büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu yatırımı hayata geçirirken her zaman desteğinizi hissettirdiniz bize. Hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte daha büyük olacağız.” şeklinde konuştu.

Genel Merkez Hakkında

Son teknolojiyle donatılmış olan Schindler Türkiye’nin Genel Merkezi, keyifli ve esnek çalışmaya da yeniden boyut kazandırmış. 3 bin metrekare olan yeni ofis iki kattan oluşuyor. 21 katlı My Newwork binasının 16'ncı ve 17’inci katlarını kapsayan genel merkez, Avrupa standartlarında, akıllı bir bina olma özelliğinde.