Schindler Türkiye, Akıllı Binasına Taşındı

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2019 Yazdır

2019 yılını yatırımlar yılı olarak ilan eden Schindler, 15 Nisan 2019 tarihinde Ataşehir’de satın aldığı yeni ofisine taşındı.

Türkiye’nin yeni iş ve finans merkezi olan İstanbul Ataşehir’deki Ağaoğlu My Newwork binasına taşınan Schindler Türkiye, hem binanın sosyal ihtiyaçlara olan yaklaşımları, hem de ofis içi insana değer veren tasarımı ile çalışanlarına yepyeni bir çalışma deneyimi sunmayı hedefliyor.

Schindler SLIM metodolojisinin ardından Türkiye’deki ilk Schindler 7000 Release 4 kurulumu ve en yeni Schindler asansör teknolojisi ile donatılan Ağaoğlu My Newwork binası, Schindler’e geçtiğimiz yıl Liftinstituut Solutions tarafından Yılın En İyi Asansör Montajı Ödülünü kazandırmıştı.

Taşınma süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Schindler Türkeli Asansör Genel Müdürü Zafer Kabadayı, “Şirketimizin büyüme planı kapsamında sürekli olarak artan çalışan sayısını daha rahat ve geniş bir alanda yerleştirmek ve şirketin genç, dinamik, aktif yüzünü daha da iyi ortaya koyabilmek adına yeni ofisimize taşınmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca müşterilerimizi daha modern bir alanda ağırlamak, son teknoloji asansör ve yürüyen merdivenlerimizden örnekler sergilemek ve gerçek zamanlı bir deneyim yaşatmak yönündeki amaçlarımızı akıllı binamızda daha kolay gerçekleştirebileceğiz.” dedi.

Yeni ofis, iki kat daha büyük

Yeni ofisin özellikler, hakkında da bilgiler veren Kabadayı, “Schindler markasına Yılın En İyi Asansör Montajı ödülünü kazandıran Ağaoğlu My Newwork projesindeki ofis, 3 bin metrekare olup, mevcut ofisin 2 katı büyüklüğünde ve 2 kattan oluşuyor. Ofis, 21 katlı My Newwork binasının 16. ve 17’inci katlarını kapsıyor. Ayrıca 15’inci katta da 4 bağımsız bölümleri bulunuyor. Sosyal alanların, kafe ve restoranların ayrıca bir spor salonunun bulunduğu bina, yeni, Avrupa standartlarında, akıllı bir bina olma özelliğinde. Toplantı salonu açısından bakıldığında ise eski Maslak ofisindeki kapasitenin iki katına ulaşıyor. Her katta kullanıma ait yaklaşık 15 metrekarelik birer kat bahçesi de var.” Şeklinde konuştu.