Samsun MMO’da Eğitimlere Ara Verilmiyor

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube, Meslek içi Eğitimleri (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu Mühendis Yetkilendirme Kurslarına 29 Eylül 2017 tarihinde “Asansör Avan Proje Hazırlama Mühendis Yetkilendirme Kursu” ile devam etti.

Makina Mühendisleri Odası Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Asansör Hakkında Genel Bilgiler, Asansör Tanımı, Başlıca Asansör Elemanlarının Tanıtımı, Asansörler ile İlgili Standartların Tanıtılması, Asansör Trafik Hesapları, Asansör Kuyusu, Kuyu Yerleşim Çizimleri ve Çizim Kuralları, Kuyu Planı, Kuyu Kesitleri, Halat Delik Planı, Kuyu Dibi Yerleşim Planı, Makina Dairesi, Gerekli Hesaplar (Kuvvet ve Motor Gücü Hesapları) ve Asansör Kuyusu ve Makina Dairesinin Genel Fiziki Özelliklerinden oluşan konu başlıkları ile düzenlenen eğitimin sunumu MMO MİEM Kurs Eğitmeni Makina Mühendisi İbrahim Özçakır tarafından verildi.

Eğitime Samsun ve Amasya İllerinden toplam 24 Makine Mühendisi katıldı. Kursun sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara Asansör Avan Proje Hazırlama Mühendis Yetki Belgesi verildi.

Kurs ile ilgili olarak basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın, Şube olarak üyelerin beklentisi ve gelişmeler doğrultusunda MİEM Kursları planladıklarını, üyelere ve kamuoyuna yönelik eğitimlerin yapılan planlama doğrultusunda artarak devam edeceğini belirtti. Yolaydın; “İlimizde ve bölgemizde asansörlerin imalatı, montajı, periyodik kontrolleri ve sektörde çalışan Makina Mühendislerinin eğitim/belgelendirmelerine yönelik ilgili kurum/kuruluşlar ile koordineli bir çalışma sürdürüyoruz. Sektörün sorunlarını ve gelişimini yakından izleyerek çözüm önerileri oluşturma gayretindeyiz.” dedi.