Prysmian Group EHC Global Alımını Tamamladı

Yayın TarihiNisan-Mayıs, 2021 Yazdır

İtalya Milan menşeli Prysmian Group 8 Ocak’ta “Prysmian’ın Draka Asansör işine önemli bir katkı” olarak EHC Global’i satın aldığını duyurdu.

Merkezi Kanada’nın Oshawa kentinde bulunan, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Çin’de üretim ve dağıtım tesisleri olan EHC Global yürüyen merdiven el bantları, makaraları, asansör kayışları ve diğer komponentlerin tedarikiyle uğraşmaktadır. 1977’de kurulan EHC Global yürüyen merdiven ve yürüyen bantlara yönelik montaj da dahil bir dizi teknik hizmet de sunmaktadır. Prysmian Temmuz 2020’de EHC’nin %100’ünü satın alma planını duyurmuştu (ELENET 848). Draka dikey taşıma sektörüne 7000’in üzerinde ürün sunmakta olup, Prysmian Group EHC Global’in satın alınmasının “katma değerli işlerini büyütme ve güçlendirme stratejilerine uygun” olduğunu söyledi.

EHC Global Budapeşte Metrosu ile El Bandı Anlaşması Yaptı

Prysmian Group'un bir parçası olan EHC Global, Macaristan'daki Budapeşte Metrosu'na TufFlexTM yürüyen merdiven el bandı tedarik etmek üzere Szikametro89 Kft ile üç yıllık bir sözleşmeye imza attı. 1896'da kurulan Budapeşte Metrosu, Avrupa kıtasının en eski yer altı demiryolu sistemi olup Londra Metrosu'ndan sonra da dünyanın en eski ikinci demiryolu sistemidir. Sistemde dört hat, 52 istasyon ve yaklaşık 250 adet kaldırma tertibatı bulunmaktadır. Prysmian Group geçen ay dikey taşıma sektöründe el bandı, makarası, emniyet fırçası, asansör kayışı, stratejik komponent ve entegre çözüm üretimi ve tedariğinde bulunan EHC Global’i satın almıştı. Macaristan'da büyük bir firma olan Prysmian’ın Budapeşte merkez ofisi ile Kistelek ve Balassagyarmat'taki kablo üretim tesislerinde 600'den fazla çalışanı bulunmaktadır.