Otis Türkiye, Üretim Tesislerini İtfaiyecilere Açtı

Yayın TarihiNisan-Mayıs, 2017 Yazdır

Otis Türkiye, üretim tesislerini açarak, İstanbul İtfaiyesi eğitmenleri ve ekiplerine yönelik, ‘Asansörler ve Yürüyen Merdivenlerde Yaşanabilecek Kazalara Müdahale Eğitimleri’ düzenliyor.

Sosyal sorumluluk bilinciyle düzenlenen eğitimler Otis Türkiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor Otis Türkiye yetkilileri, Beylikdüzü İtfaiye İstasyonu’nda görev yapan 25 kişilik itfaiye ekibi ve İtfaiye Eğitim Merkezi’nde görev yapan itfaiye eğitmenleri ile iki farklı grup halinde Otis üretim tesislerinde bir araya geldi. Eğitimlerde, asansörler ve yürüyen merdivenler hakkında alınan teknik bilgilerle, buralarda yaşanabilecek olaylara itfaiye ekiplerinin, etkin müdahale etmeleri hedefleniyor.

“Önceliğimiz çalışanlarımız ve kullanıcıların emniyetidir”

Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “İleri teknoloji ile hayata geçirdiğimiz asansörlerin daha güvenli olması için çalışan Otis Türkiye olarak, en öncelikli konumuz çalışanlarımız ve kullanıcıların emniyetidir. Üretim tesisimizde düzenlediğimiz eğitimlerde görevlerini mümkün olan en emniyetli şekilde yapmayı amaçlayan itfaiye eğitmenleri için son derece faydalı bir çalışma olduğuna inanıyorum.” dedi.

Uygulamalı eğitim

‘Asansörler ve yürüyen merdivenlerde yaşanabilecek kazalara müdahale eğitiminde ‘de, asansörlerle ilgili teknik bilgilerin paylaşılmasının yanı sıra asansör modeli üzerinde de uygulamalar yapıldı. Video ve sunumlarla asansör ekipmanlarının anlatıldığı teori eğitimlerinin ardından hız regülatörü ve paraşüt sistemleri, kapı sistemleri ve asansör kabininde mahsur kalan kişilere yapılması gerekenler anlatıldı.