Otis Türkiye’den Kalifiye Genç İstihdamına Destek

Yayın TarihiOcak, 2017 Yazdır

Küresel İşbaşında Eğitim Ağı’nın (GAN) ilk ulusal uygulamasına katılan 21 şirketten biri olan Otis Türkiye, 2016 yılı içerisinde İŞKUR üzerinden en çok istihdam yapan 3’üncü firma oldu.

İşverenlerin, işbaşında eğitimle gençlerin becerilerini geliştirmeleri ve istihdam edilebilirliklerini artırmaları için bir araya geldikleri ‘Küresel İşbaşında Eğitim Ağı’nın prensiplerine imza atan Otis Türkiye, kadrosunu genişletirken nitelikli işgücü sorununa da katkıda bulunuyor.

2016 yılı içerisinde İŞKUR üzerinden en çok istihdam yapan 3’üncü firma olan Otis Türkiye’ye, son düzenlenen GAN Türkiye toplantısında, kalifiye genç istihdamına çözüm üreten yaklaşımından dolayı teşekkür edildi.

Otis olarak, Türkiye sanayisinin ihtiyacı olan nitelikli çalışan sayısını artırmak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile hareket ettiklerini vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, konuya ilişkin şunları söyledi:
“GAN Türkiye’nin sadece asansör sektörünün değil tüm sektörlerin ihtiyacı olan kalifiye eleman ihtiyacına olumlu katkısı olacağını inanıyoruz. Biz Mart 2015’ten itibaren proje kapsamında birçok büyük firmayı geride bırakarak 38 genci işe aldık. Proje bazlı olarak 2 sözleşmeli çalışanın yanı sıra İş Sağlığı ve Güvenliği, Bilgi Teknolojileri, Servis Hizmetleri gibi farklı departmanlarda 16 kursiyerin işbaşı eğitimi devam ediyor. Böylece hem saha pozisyonlarında hem ofiste olmak üzere iş hayatına yeni giren gençlerin doğru tecrübe edinmelerine katkıda bulunuyoruz. Asansör sektörünün öncü firması olarak, her zaman daha emniyetli ve yenilikçi teknolojilere sahip olmanın ancak nitelikli bir kadroyla mümkün olduğunun bilincindeyiz.”