Omarlift Türkiye, Yeni Ürün Tanıtımını Ankara’da Gerçekleştirdi

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2020 by Bülent Yılmaz Yazdır

Hidrolik asansör sistemleri üretiminde faaliyet gösteren İtalyan Merkezli Omarlift yeni ürünü Ekeltronik Valfli Akıllı Hidrolik Pompa Ünitesinin tanıtımını 5 Ağustos 2020 tarihinde Ankara Temelli Başkent Organize Sanayi Bölgesindeki Omar Asansör’ün yeni fabrikasında yaptı.

Geçtiğimiz yıl tamamladığı yeni fabrikasında düzenlediği tanıtım seminerine yaklaşık 50 davetli misafir katıldı.

Ev sahibi olarak açılış konuşması yapan firma sahibi Bünyamin Kocabey, pandemi sürecinde kendilerini yalnız bırakmayan misafirlerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Daha sonra İtalya’dan gelen Pazarlama Müdürü Massimiliano Calcerano ve Giulia Azzimonti söz aldı. Yeni ürün hakkında detaylı bir sunum yapan ikili, Elektronik Valfli Akıllı Hidrolik Pompa Ünitesinin, akıllı kuyu öğrenme modu ile yük ve sıcaklık koşullarına göre bağımsız olarak yavaşlama ve durma mesafesini otomatik hesapladığından bahsettiler.

CANopen kontrol paneli ara yüzüne sahip ünite, İstem dışı Kabin Hareketini engelleyen UCM/A3 sertifikasına sahip. Ayrıca akıllı telefonlara indirilen “OMARLIFT Hevos” uygulaması ile de kontrol edilebiliyor.

Teknik sunumlardan sonra firma sahibi Alessandro Mordini kayıtlı bir video ile Omarlift’in tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Omarlift adının aslında Otomotiv Yedek Parça Atölyesinin (Officine Meccaniche Auto Ricambi) İtalyanca baş harflerinin kısaltması olduğunu belirten Mordini, gerçekte firma kökeninin otomotive dayandığını söyledi.

Otuz yılın sonunda Omarlift’in dünya çapında beş kıtada 350 müşteriye hizmet verip, şimdiye kadar 9 bin silindir, 9 bin pompa ünitesi ve çeşitli modellerde 11 bin valf üretimi gerçekleştirdiğini belirtti.

Etkinlik, fabrikada verilen öğlen yemeği ile devam etti. Konuklar daha sonra fabrikayı gezerek Omarlift ürünlerini yakından inceleme fırsatı da buldu. Keyifli sohbet esnasında İtalya’dan video konferans ile bağlanan Mordini tüm konukları teker teker selamlayarak teşekkürlerini iletti.