MMO, MİEM Eğitimlerine Hız Kazandırdı

Yayın TarihiMart-Nisan, 2018 Yazdır

Üyelerin beklentisi ve gelişmeler doğrultusunda Meslek içi Eğitim Merkezi (MİEM) kursları planlayan Makina Mühendisleri Odası, çeşitli konu başlıkları altında “Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimleri” verdi.

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi tarafından düzenlenen eğitimler ilk olarak 7 Aralık 2017 tarihinde Samsun’da gerçekleştirildi. Eğitimler daha sonra sırasıyla 27 Aralık 2017 tarihinde Ordu il temsilciliğinde, 15 Ocak ve 26 Şubat 2018’de de Çorum İl Temsilciliğinde düzenlendi. Eğitimler Makine Mühendisi Soner Akyıldız tarafından verildi.

Kursla ilgili açıklama yapan MMO Samsun Şube 13. Dönem Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın, Asansör Yönetmeliği (2014/33/AB) ve Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği kapsamında görev alacak yetkili servis teknik sorumlularının belgelendirilmesi amacı ile bu eğitimi düzenlediklerini söyledi.

Üyelere ve kamuoyuna yönelik eğitimlerin yapılan planlama doğrultusunda artarak devam edeceğini belirten Yolaydın, “İlimizde ve bölgemizde asansörlerin imalatı, montajı, periyodik kontrolleri ve sektörde çalışan mühendislerin eğitim belgelendirmelerine yönelik ilgili kurum ve kuruluşlar ile koordineli bir çalışma sürdürüyoruz. Sektörün sorunlarını ve gelişimini yakından izleyerek çözüm önerileri oluşturma gayretindeyiz” dedi.

Kursun sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara “Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Mühendis Yetki Belgesi” verildi.