MMO İzmir Uygulamalı Eğitim Merkezi Açıldı

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2018 Yazdır

Asansör Montajcısı ve Asansör Bakım Onarımcısı eğitmek ve belgelendirmek amacıyla Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi tarafından, İzmir Bayraklı’daki Uygulamalı Eğitim Merkezi 21 Kasım 2017 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış töreninde MMO İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yüksel Yaşar Tekin ve MMO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar birer konuşma yaptılar.

Başkan Vekili Yüksel Yaşar Tekin konuşmasında; “Odamız, ülkemiz sanayisi açısından önemli bir sorun olan nitelikli ara eleman yetersizliği konusunda da duyarsız kalmamaktadır. Bu çerçevede, çalışmalarımız üyelerimiz ve meslektaşlarımız ile sınırlı kalmamakta, ülkemizin bu önemli sorununun giderilmesi doğrultusunda biraz olsun katkıda bulunmak amacı ile çeşitli sektörlerde çalışma yapacak nitelikli ara eleman eğitimleri konusunda da çaba gösterilmektedir” diyerek katkı veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

MMO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar ise “Odamız çalışma alanlarıyla ilgili sektörlerin gelişimine büyük önem veriyor, 9’uncusunu açtığımız Uygulamalı Eğitim Merkezimize emeği geçen tüm firmalara, meslektaşlarımıza ve özellikle bu tesisin işlevsel hale gelmesi için katkı vereceklere teşekkür ederim” dedi.

Başta Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD) üyeleri ve sektör firmalarının desteği ile kokteyl eşliğinde yapılan açılışta, Eğitim merkezinin donatılmasına katkıda bulunan firmalara da birer plaket verildi.

Uygulamalı Eğitim Merkezine Katkı Gösteren Firmalar:

Ace Asansör, Açılım Asansör, Adolift Asansör, Agsan Asansör, Akar Asansör, Akış Asansör, Anadolu Yakası, Arkel, Arlift Asansör, Arser Asansör, Arslan Asansör, Aspar Asansör, Asray, Assör, Astor Halil Tokoğlu Asansör, Bekir Tekin, Bidik Metal, Ce Mühendislik, Centa, Çelebi Asansör, Çözüm Asansör, Demirel Torna, E Asansör, Efe Asansör, EAYSAD, Ekol Asansörleri, Elges Asansör, Ender Cıvata, Etkim Asansör, Gen Elektromekanik, Haskar Asansör, Hicas Asansör, İzas Asansör, İzeltaş, İzgi Asansör, Kat Asansör, Kone, Mi-Kel, Mikro Kontrol Sistemleri, New Elk. Elektronik, Oger Asansör, Omas Müh, Özcan Asansörleri, Pamukkale Asansör, Rst Elektronik, Sabi̇t Teknik Hırdavat, Schindler Türkeli Asansör, Sem Asansör, Sipi Çelik, Smas Mak. Tantem Elektrik, Tanzer Köksal, Teray, Tuna Asansör, Unite Asansör, Zafer Kurt, Zorlu Asansör 🌐