MMO, Firmalara ve Üyelerine Yönelik Online Eğitimlere Başladı

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2020 Yazdır

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Eğitim faaliyetlerini büyük oranda dijital platformlar üzerinden gerçekleştirmeye başladı.

Makine Mühendisleri Odası yaşanan salgın sürecinde üyelerin bilgi birikimlerine katkı sağlamak ve dayanışma göstermek amacıyla çeşitli webinar programları hazırladı. Ücretsiz kayıt yaptırılabilen eğitimler arasında “Asansör Bakımları ve Periyodik Kontroller Temel Bilgilendirmesi” üzerine eğitimler de yer alıyor.

Firmalara yönelik olarak düzenlenen eğitimleri de pandemi süresince online ortama taşıyan MMO, bu kapsamda firmaların ihtiyaçları doğrultusunda talep edilen eğitimleri de online ortamdan gerçekleştirecek. 5 Ana başlıkta sunulan eğitim hizmetleri; Mühendis Yetkilendirme Kursları, Bilgisayar Kursları, Sertifika Programları ve Uygulamalı Eğitimler, Seminerler ve Ara Teknik Eleman Kursları’ndan oluşuyor.

MMO’nun hazırladığı Webinarları incelemek ve ücretsiz kayıt yaptırmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz: Eğitimler

Firmalara yönelik hazırlanan Eğitim kataloğunuda aşağıdaki linkten indirebilirsiniz: Eğitim kataloğu

MMO, oda ve şube içi faaliyetlerini de online ortama taşıdı

Yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Eğitim faaliyetlerini Dijital ortama taşıyan TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Oda ve şube içi faaliyetlerini de yine dijital ortamlardan gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda MMO Diyarbakır Şubesi 14 Nisan 2020 tarihinde Şube Asansör Komisyonu üyelerinin katılımıyla, 13’üncü dönem Asansör Komisyonu ilk toplantısını online olarak gerçekleştirdi.

Komisyon üyelerinin önerileri ile başlayan toplantı, Covid-19 salgınında asansör kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili yapılabilinecek çalışmalar ile davam etti. Toplantıda ayrıca Asansör Firmaları, Belediyeler, Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü ve Muayene Kuruluşları ile ortaklı saha denetiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, online bilgilendirme toplantıları düzenleme ve Online seminer verebilecek üyelerin belirlenmesi konu başlıklarında fikir alışverişinde bulunuldu.

İSG Önlemlerine Yönelik Eğitim

MMO Oda Merkezide de 24 Nisan 2020 tarihinde Covid-19 pandemisi sürecinde Oda tarafından yürütülen teknik hizmetler faaliyetleri esnasında alınması gereken İSG önlemlerine yönelik bir eğitim düzenledi.