Metroplast, Anadolu’da Eğitim Seminerlerine Başladı

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2021 Yazdır

Asansör Güvenlik Komponentleri alanında üretim yapan Metroplast Asansör, ülke genelinde doğru fren montajı ile alakalı hem eğitim hem de farkındalık yaratmak amacıyla bir dizi eğitim seminerinin ilkine 25 Haziran 2021 tarihinde Diyarbakır’da start verdi.

Divan Diyarbakır Otel’de gerçekleşen seminere bölgede faaliyet gösteren firmalar ve muayene kuruluşları yoğun ilgi gösterdi. İnteraktif olarak gerçekleşen etkinlikte, Metroplast Asansör’ün bu yılın başında piyasaya sunduğu dişlisiz motora ait tanıtım da yapıldı. Etkinlikle alakalı konuşan Metroplast Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akdemir “Asansörün en önemli güvenlik aksamı olan frenlerin doğru montajı hayati önem arz etmektedir. Amacımız sahada faaliyet gösteren arkadaşlarımızı doğru bilgilendirerek güvenliği en üst düzeye çıkarmaktır.” dedi.

Dişlisiz motor grubu, askı ve kasnak bileşenlerine göre 2 ile 30 KW güç aralığında 1, 1.6 ve 2 m/sn hızlarında farklı motor tiplerinin seri üretimine başlayan metroplast, ISO 9001:2008, CE, GOST, TSEK ve TSE gibi, ulusal ve uluslararası birçok kalite belgesine de sahip. Metroplast Asansör, İstanbul Pendik’teki 12 bin m2’lik modern üretim tesisinde özellikle güvenlik bileşenleri üretiminde rakiplerinden bir adım öne çıkıyor.