“Merih Asansör Akademi” Açıldı

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2018 Yazdır

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) arasında imzalanan protokol kapsamında, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan “Merih Asansör Akademisi” 25 Ekim 2018 tarihinde açıldı.

ASFED’e bağlı MERİH Asansör tarafından kurulan Asansör Akademisi, günümüz teknolojisi ile hazırlanmış, güncel ve en üst donanıma sahip 6 atölyeden oluşuyor. Asansör Kabin ve Kat-Kapı Montaj, Kuyu Montaj, Hidrolik- Pnomatik ve PLC, Yürüyen Merdiven ve Raylı Sistemler, Kumanda Pano ve Elektrik Sistemleri Atölyesi ve Eğitim Odasından oluşan atölyede asansör sistemleri ana dalında eğitimler verilecek.

“Geleceğin aranan elemanlarını yetiştirmek için her türlü desteği vermeye hazırız”

MERİH Asansör ’ün mesleki eğitime kazandırdığı “MERİH Asansör Akademi” açılışını gerçekleştiriyor olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Asansör Sanayicileri Federasyon Başkanı Yusuf Atik, “Bizler biliyoruz ki sektör geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize emanet. Sektöre kalifiyeli eleman kazandırmanın doğru eğitimden geçtiğinin farkındayız. Geleceğin aranan elemanlarını yetiştirmek için her türlü desteği her zaman vermeye hazırız” dedi.

Asansör Akademisinin açılışına, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Halil İbrahim Çetin, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Asansör Sanayicileri Federasyon Başkanı Yusuf Atik ve Merih Asansör Genel Müdürü Ahmet Atik katıldı.