MEKİSAN Geleceğin Makine Mühendisi Adaylarını Ağırladı

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2018 Yazdır

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Kulübü öğrencileri, 7 Aralık 2017 tarihinde Mekisan Asansörü ziyaret etti. Çeşitli sınıflardan oluşan 27 öğrencinin katılımı ile toplu bir ziyaret gerçekleştiren öğrenciler fabrikayı gezme fırsatı buldular.

Mekisan Asansör Genel Müdür Yardımcısı Levent Öğüt, Kalite Yönetim Sistemi (KYS) Bölüm Müdürü Ebru Karaca, Satış ve Pazarlama Müdürü Onur Erhan ve Ar-Ge Müdürü Murat Uysal tarafından ağırlanan geleceğin makine mühendisi adaylarına, Mekisan Asansörün kuruluş süreci ve gelişmesi, üretim tesisleri, yeni ürün gurupları ile ilgili Ar-ge çalışmaları, Kalite Yönetim Sistemi politikası, satış ve pazarlama ve sektördeki konumuna yönelik bilgiler verildi.

Üretim ve diğer departmanlarda yapılan interaktif sohbetler sırasında, gelişen teknoloji ve daha hızlı asansörlerin tasarım ve üretimi konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Meslek lisesi mezunu montaj elemanından, asansör mühendisliği bölümü mezunlarına kadar her seviyede duyulan ihtiyaç belirtildi. Özellikle son sınıf seviyesine gelmiş öğrencilere kariyer hedefleri arasında asansör tasarım ve üretimi üzerine yönelmelerinin ve bu yolda fabrika hatlarından ve montaj sahalarından geçerek edinecekleri tecrübelerin, hem kendi gelecekleri hem de ülkemiz asansör sanayisine yapacağı katkıların önemi vurgulandı.

Daha sonra fabrika bünyesinde hep birlikte yenilen öğle yemeği sonrası, öğrenciler adına Makine Mühendisliği Kulübü Teknik Gezi Koordinatörü Kaan Özyurt, firma yetkililerine gösterilen ilgi ve destek için teşekkür ederek fabrikadan ayrıldılar. 🌐