Liftinstituut Türkiye’den LiftAcademy Eğitimleri

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Liftinstituut Solutions Türkiye Ofisi, 5 Ekim İstanbul Point Hotel Barbaros’ta ve 19 Ekim 2017 Istanbul Marriott Hotel Asia“da 2014/33/AB ve EN 81-20 Standardı ile zorunlu hale gelen yenilikler” konulu iki eğitim düzenledi.

Asansör sektöründe çalışan teknik personele EN 81-20 standardı ile zorunlu hale gelen uygulamalar hakkında detaylı bilgi vermek amacı ile hazırlanan eğitimle, katılımcılar 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği ve EN 81-20 standardı ile zorunlu hale gelen şartlar hakkında detaylı bilgi sahibi oldular. Ayrıca katılımcılar İhtiyaç duydukları bilgileri standarttan arama yetkinliğini kazandılar.

LiftAcademy Eğitimleri adıyla düzenlenen eğitimler, 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği ile zorunlu hale gelen yeni şartlar, EN 81 serisi standartları hakkında genel bilgilendirme, yapı inşasına dair yenilikler (Asansör kuyusu, makine ve makara mekanı), ana ekipmanlarda yenilikler ( Kat/kabin kapıları, askı tertibatı, kabin), Güvenlik komponentleri (kat/kapısı kilidi, güvenlik tertibatı, yukarı yönde aşırı hızlanmaya karşı koruma, aşırı hız regülatörü, tamponlar, istem dışı hareketlere karşı koruma, elektronik güvenlik komponentleri), Elektriksel ekipmanlarda yenilikler (Kumanda sistemi, tahrik makinesi, limit şalterler gibi bölümlerden oluştu. Altı bölüm halinde tamamlanan eğitimlerde katılımcılara eğitim dokümanları ayrıca USB bellek içerisinde verildi.