Liftinstituut Solutions Hedefi Türkiye’yi Ortadoğu’nun Merkezi Yapmak

Yayın TarihiNisan-Mayıs, 2017 Yazdır

Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Hollandalı Liftinstituut firması, Türkiye’yi Ortadoğu’nun yatırım merkezi yapacak yeni projelere imza atmaya hazırlanıyor. Dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan firma, inşaat sektöründeki gelişmelere paralel olarak her yıl yüzde 30’ların üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. Firma 2017 yılında bu rakamı yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

İkili iletişimi güçlendirmek ve sektörel bilgi paylaşımı sağlamak amacıyla 3 Mart 2017’de Grand Hyatt Taksim otelde Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Çok sayıda basın mensubunun katıldığı, sessiz iletişim adı verilen toplantıda Liftinstituut ve Liftinstituut Türkiye hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan, asansör ve yürüyen merdivenleri belgelendirmenin ötesinde bir iş yaptıklarını vurgulayarak, “İnşaat sektörünün parlayan yıldızı Türkiye’de, asansör ve yürüyen merdivenleri belgelendirmenin çok ötesinde geniş bir danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve iş planı takibini sürekli olarak sürdürüyoruz. Liftinstituut Solutions olarak, bağımsız ve doğru uygulama anlayışıyla, asansör ve yürüyen merdivenlerin onlarca yıllık kullanım süresi boyunca servis hizmetlerini en doğru şekilde destekleme hizmeti veriyoruz. 2016’da yüzde 36’lık iddialı bir büyüme rakamı gerçekleştirdik. İnşaat sektöründeki gelişmeye paralel olarak 2017 hedefimizi ise yüzde 50 olarak belirledik” dedi.

Ortadoğu ülkelerini İstanbul’dan yöneten Liftinstituut’un danışmanlık hizmeti sunan şirketi Liftinstituut Solutions Türkiye ofisi, 2017 yılında Ortadoğu’da yeni projelere imza atmayı planlıyor. Dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenleri 80 yıllık tecrübesiyle denetleyen Hollandalı bağımsız denetleme kuruluşu, 2017 yılının ilk yarısında Dubai’de bir ofis açmayı hedefliyor. Bu ofis aracılığı ile firma Dubai’de sertifikasyon ve muayene hizmetlerini gerçekleştirecek. Suudi Arabistan ve Dubai’de gerçekleştirilecek projelerle, firma faaliyet alanını genişletmeyi ve küresel çapta gerçekleştirdiği atılımları arttırmayı hedefliyor.

2017’de Hedef Yüzde 50 Büyüme Gerçekleştirmek

Önümüzdeki dönemde en büyük hedefi, Türkiye’yi Ortadoğu’nun yatırım merkezi haline getirmek olan firma, büyüme oranını ise her yıl artırıyor. 2013 yılının Aralık ayından beri Türkiye’de danışmanlık hizmeti veren Liftinstituut Solutions, hizmet vermeye başladığı günden bu yana her yıl yüzde 30’ların üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. 2016 yılında yüzde 36 büyüyen kuruluş, 2017 yılında bu rakamı yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Liftinstituut 2016’nın En İyilerini Seçiyor

Asansör ve yürüyen merdivenlerin proje tasarımından imalatına, bakımından periyodik kontrol sürecine kadar tam kapsamlı bir denetim hizmeti sunan Hollanda merkezli kuruluş, 2016 yılının da en iyilerinin seçileceğin proje yarışması düzenleyecek.

Proje yarışmasının ödül kategorileri ise şöyle:

Montaj:

  • 2016’ının En iyi Elektrikli Asansör Montajı,
  • En iyi Hidrolik Asansör Montajı,
  • En iyi Yürüyen Merdiven Bant montajı,

Bakım:

  • 2016 yılının En iyi asansör bakımı,
  • En iyi yürüyen merdiven/bant bakımı.

Toplam 5 kategoride verilecek ödüller için her kategoride ürünün montajı/bakımı yapan firma ve ürünün sahibi/işletmecisi ödüllendirilecek. Kriterlerin daha sonra detaylandırılacağı etkinlikte genel olarak, Yönetmeliğe uygunluk, Standartlardan sapmalar için tasarım incelemesi yapılmış, Müşteri şikâyeti olmayan, Gürültü ve titreşimin belirli kriterlerin altında olması, Duruş hassasiyeti, Yılda en fazla 1 adet arıza VE 2016’da Liftinstituut tarafından kontrol edilmiş olmak gibi şartlar yer alıyor.

Liftinstituut hakkında

Merkezi Hollanda’da olan bağımsız denetleme kuruluşu, 2002 yılında Hollanda sınırları dışındaki ilk ofisini Türkiye’de açtı. Geçen 10 yıllık süreçte kurum, Türkiye’de yüzlerce asansör komponentini belgelendirdi. Ayrıca bazı asansör firmalarını da Asansör Yönetmeliği kapsamında montaj ve piyasaya arz konusunda yetkilendirdi.

Liftinstituut, Mart 2009’da ANSI (Amerikan Ulusal Standartları Enstitüsü) tarafından AECO (Akredite Asansör Yürüyen Merdiven Belgelendirme Organizasyonu) olarak atandı. Böylece, Kuzey Amerikan asansör pazarında da aktif rol almaya başlayan kurum, Avrupa ve Asya’da üretilmiş birçok marka ve ürünü, ABD ve Kanada’da satılmak üzere test edip onayladı.

Avrupa Standardizasyon Komitesi’ne (CEN) üyeliği bulunan, aynı zamanda Kuzey Amerika’daki AECO’nun ve asansörlere CE Belgesi veren ilk NOBO’lardan olan Liftinstituut; sadece asansör ve yürüyen merdivenler hakkında hükümetlere, mimarlara, inşaat sektörüne ve bina sahiplerine denetleme hizmeti sunuyor.

Liftinstituut’ün şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Liftinstituut Solutions ise, inşaat sektörünün parlayan yıldızı Türkiye’de, asansör ve yürüyen merdivenleri belgelendirmenin çok ötesinde geniş bir danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve iş planı takibini sürekli olarak sürdürüyor. Bağımsız ve doğru uygulama anlayışıyla hizmet veren Liftinstituut Solutions, asansör ve yürüyen merdivenlerin onlarca yıllık kullanım süresi boyunca servis hizmetlerini en doğru şekilde destekleme hizmeti veriyor.

Günümüzde Amsterdam ve İstanbul ofisleri ile Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Avustralya’da test ve belgelendirme, Avrupa ve Türkiye’de de yeni tasarım, uygulama ve servis danışmanlığı sunan ve sadece düşey taşıma sistemleri konusunda faaliyet gösteren tek organizasyon olarak çalışmaya devam ediyor.