Kruvaziyer Gemilerinde Kone İmzası

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Alman MV Werften şirketi yeni 'Global sınıf' filosuna ait, iki yeni kruvaziyer gemilerinin asansör tedariki için KONE ile anlaştı.

KONE, Asya kruvaziyer piyasası için tasarlanan gemiye; 9 KONE MonoSpace asansör, 33 KONE MiniSpace asansör ve 16 KONE TravelMaster 110 yürüyen merdiven tedarik edecek. KONE’nin sağlayacağı diğer çözümler arasında ise E-Link izleme sistemleri ve binme, bagaj taşıma, iskele köprüsü ve tıbbi önceliğe sahip modları içeren özel asansör çalıştırma seçenekleri de yer alıyor.

Almanya'nın Wismar kentinde inşa edilecek 340m uzunluğa sahip gemi, 20 güverteye sahip olacak ve 5.000'den fazla yolcu, 2.000'den fazla mürettebat kapasitesiyle hizmet verecek. Genting Hong Kong Ltd.nin sahip olduğu Star Cruises Global Class yolcu gemisi serisine ait olacak 204.000 brüt tonajlı bu iki geminin, 2020-2021 yıllarında tamamlanması bekleniyor.

MV Werften Genel Müdürü Jarmo Laakso, "Denizcilik sektöründeki yılların verdiği tecrübeyle KONE ekibi, bizi deneyimli saha uzmanları, planlama ve tasarım uzmanlığıyla ikna etti. İyileştirilmiş yolcu akışı ve binişiyle dünyanın en modern ve en verimli yolcu gemilerini inşa etmeyi umuyoruz" dedi.

KONE, kruvaziyer gemisine ek olarak MV Werften ile iki adette 20.000 GT "Endeavour" mega yat teknesi ve opsiyonel ilave bir gemi tedarik etmek üzere anlaşma yaptı. "Endeavour" sınıfı gemiler Kuzey Kutbu, Güney Kutbu ve Tropikal bölgelerde kullanılmak üzere tasarlanan dünyanın en büyük sefer yatları olacak. KONE'nin çözümleri arasında iki MiniSpace (TM) yolcu asansörü ve iki MiniSpace (TM) servis asansörü yer alacak. Gemilerin, 2019 yılında lüks gemi turu şirketi Crystal Yacht Expedition Cruises'a teslim edilmesi bekleniyor.