KONE 8’inci Kez FORBES’un En İnovatif Şirketler Listesinde Yer Aldı

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2018 Yazdır

Uluslararası ekonomi dergisi FORBES tarafından belirlenen 2018’in “Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri” listesine, Asansör, yürüyen merdiven ve insan erişimi çözümleri alanında sektörün öncü firmalarından KONE, 8’inci kez girmeyi başardı.

8’inci kez üst üste FORBES’un en inovatif şirketler listesinde yer almayı başaran firma, yenilikçi ürünleriyle de sektörün geleceğini şekillendiriyor. Finlandiya'da kurulan ve 1910 yılından bu yana dünyada olduğu gibi ülkemizde de asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan KONE, aynı zamanda listedeki tek asansör ve yürüyen merdiven şirketi olma özelliğini de devam ettiriyor.

Yatırımcıların büyük yenilikler sunma potansiyelini göz önünde bulundurdukları şirketlerden oluşan “Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri” listesine bu yıl 59. sıradan giren KONE'nin Türkiye Genel Müdürü Haldun Ulusoy, “FORBES dergisinin her sene düzenlediği dünyanın en inovatif 100 şirketi sıralamasında 8 senedir yer alan tek asansör ve yürüyen merdiven şirketi konumunda olmak bizler için gurur verici. Erişim çözümlerimize akıl katan yapay zeka çalışmalarımızla sektöre yenilikler katmaya devam edeceğiz.” dedi.

KONE yakın zamanda geliştirdiği, konuşan asansörler olarak da ifade edilen 7/24 Bağlı Hizmetler teknolojisi ve bina içi kolay erişim, ziyaretçi yönetimi ile bilgi iletimi alanında teknolojinin gücünü ortaya koyan Residential Flow çözümüyle adından söz ettirmişti.