Interlift Fuarı 2022 Yılına Ertelendi

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2021 Yazdır

Koronavirüs salgınının insan sağlığı ve ekonomi üzerindeki etkisi nedeniyle asansör ve yürüyen merdiven sektörünün en büyük fuarı Interlift, 26-29 Nisan 2022 tarihine ertelendi.

Salgının başarılı bir şekilde kontrol altına alınmasına yönelik dünya çapında artan aşılama ve kısıtlamalara rağmen daha önce Ekim 2021 tarihinde yapılması planlanan fuar için hâlâ yeteri kadar güvenli ortam oluşmadığından, salgının kontrolü için gerekli önlemlerin ve seyahat kısıtlamalarının da süreceği tahmin ediliyor.

Interlift organizatörü AFAG'ın Genel Müdürleri Henning ve Thilo Könicke konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "En büyük önceliğimiz katılımcılarımızın başarısıdır. Interlift gibi lider bir uluslararası ticaret fuarında dünyanın her yerinden karar vericilerinin olması çok önemlidir. Herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmadan Almanya’ya seyahat etmenin ekim ayında ne ölçüde mümkün olacağı belirsizliğini koruyor. Bu yüzden Interlift sponsoru VFA-Interlift ve fuarın danışma kurulu ile yakın koordinasyon içinde bulunan AFAG, sektörden gelen taleplere de uyarak Interlift fuarının 26-29 Nisan 2022 tarihlerine ertelenmesine karar verdi. Yeni tarihe kadar genel koşulların önemli ölçüde iyileşmiş bir şekilde, katılımcı ve ziyaretçiler için daha verimli bir etkinlik gerçekleştirileceğini düşünüyoruz.” dedi.

Rezervasyon yapmış katılımcıların hakları aynı şekilde devam ediyor

Şimdiye kadar sözleşme yapmış olan yaklaşık 300 interlift katılımcısının herhangi bir işlem yapmasına gerek olmadığı belirtildi. Başta salon planı olmak üzere diğer rezerve edilmiş hizmetler dahil herhangi bir değişiklik yapılmadı. Konu ile alakalı olarak organizatör AFAG tarafından katılımcılara düzenli bilgilendirmeler yapılacak.

Sonraki fuar Ekim 2023’de düzenlenecek

Pandemi nedeniyle ertelenen 2021 fuarı, 2022 Nisan’ında yapıldıktan sonra kendi takvimine dönecek. İki yılda bir ekim ayında yapılan fuarın sonraki ayağı eskiden olduğu gibi Ekim 2023’de olacak.

VFA-Forum için bildiri teslim tarihleri de değişti

Interlift Fuarı ile eş zamanlı düzenlenen VFA-Forum’da sunum yapacak katılımcıların özet bildirilerini 15 Ekim 2021 tarihine kadar akademie@vfa-interlift.de e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. Gönderilen özet bildirilerin kabulüne dair onay ve diğer bilgilendirmeler Aralık 2021’de yapılacak. Her sunum için 20 dakikalık sürenin ayrıldığı forumda bu yıl gönderilecek bildirilerin aşağıdaki konularda olması gerekiyor:

Yeni ürünler ve hizmetler

Ulusal, Avrupa ve uluslararası standartlaştırma

Uluslararası pazarlar:

  • Brexit’in asansör endüstrisi üzerindeki etkisi; ilk deneyimler
  • Almanya, İspanya, Orta Doğu, Avustralya

Dijitalleşme:

  • Yapı Modellemesi Bilgisi: Asansör için BIM
  • Emniyet ve Güvenlik: Fonksiyonel güvenlik ve IT güvenliği
  • Uzaktan izleme ve önleyici bakım; yeni iş modelleri?

Güvenlik:

  • İş güvenliği
  • Pandemi gereksinimlerinin teknik uygulamaları
  • Testler, sertifikalar; “gelecekte ne değişecek?”

VFA Forum’da gerçekleşen tüm sunumlara etkinlik sonrası www.vfa-akademie.de internet sitesinden erişim mümkün olacak.