İnterlift 2021’e Kayıtlar Başladı

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2020 Yazdır

19-22 Ekim 2021 tarihinde Almanya’nın Augsburg şehrinde düzenlenecek olan Interlift fuarı, 27 Nisan’da yaptığı açıklama ile asansör sektörünün Interlift’ten umutlu olduğunu duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, dünya ekonomisini ve günlük hayatı önemli ölçüde felç etti. Bu zor zamanlarda asansör sektörü de her zamankinden daha önemli hale gelebilecek olan, dünyanın önde gelen uluslararası ticaret fuarı İnterlift’e güvendiğini bir kere daha gösterdi. Geçtiğimiz ay fuar organizatörleri olası katılımcılara yeni katılım belgelerini gönderdiğini, beş haftalık süre içerisinde de İnterlift 2021 için proje yönetimi ekibine ulaşan 100 kadar da kayıt olduğunu duyurdu.

En başarılı sene: 2019

15-18 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen son fuar, 1991’deki prömiyerinden bu yana en başarılı interlift olarak kayıtlara geçmişti. Dünya üzerindeki tüm firmalar için iyi bir tercih olan fuar, 46 bin 500 m²’lik fuar alanı ile 44 ülkeden 577 katılımcı ve 109 ülkeden 21 bin 260 ziyaretçisi ile geçtiğimiz yıl birçok yeni rekora imza atmıştı. Ayrıca fuar, firmaların sektörün önde gelen uluslararası karar alıcıları ile temasa geçebilmesine, yeni bağlantılar kurabilmesine ve hatta hemen orada anlaşma imzalamasına imkân sağlıyor.

Gelszus isimli ticaret fuarı araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmaya göre ise misafirlerin yüzde 55’i yurtdışından geldi. İçlerindeki karar alıcılarının oranı ise bir hayli yüksekti. Bu doğrultuda ziyaretçilerin yüzde 88’i yatırım kararlarında, yüzde 38’inin ise daha önemli konularda söz sahibi olan kişiler olduğu açıklandı. Araştırma şirketi, interlift’e yönelik yapılan değerlendirmelerin de bir hayli yüksek olduğunu, fuar ziyaretçilerinin yüzde 92’sinin elde ettikleri tatmin edici sonuçlardan memnun kaldıklarını belirttiler.

Gelszus’un katılımcılara yönelik anketinde oldukça olumlu bir tablo mevcut. Firmalardan yüzde 57’sinin fuara katılımları sayesinde elde ettikleri iş fırsatları konusunda 1 ve 2 puan, yüzde 31’inin ise 3 puan verdiğini, firmaların yüzde 92’sinin de fuar sonrası iş fırsatları için “mükemmel” ile “tatmin edici” arasında bir değerlendirmede bulunduklarını açıkladı.

2021 yılı için hazırlıklara başlandı: yerleşim planı Ağustos 2020’de hazırlanacak

Şubat ayı sonunda interlift 2021 için gerekli katılım belgelerinin gönderildiği hatırlatılan basın açıklamasında, bu belgelerin ilgilenen firmalar için www.interlift.de/en adresinden de indirilebileceği duyuruldu. Ayrıca ilgilenen katılımcılar için, fuar salonlarındaki yerleşim planının proje ekibi tarafından Ağustos 2020’de yapılacağı, bu yüzden kayıt formunu gönderen firmaların yerleşim taleplerinin hızlı bir şekilde dikkate alınacağı vurgulandı.

İnterlift ekibi ve temsilcileri firmaların hizmetinde

Tüm dünyayı dolaşarak interlift’i bütün ilgili asansör fuarlarında tanıtan AFAG’ın proje yöneticisi Joachim Kalsdorf ve teknik sponsor VFA-Interlift e.V. temsilcileri, ilgilenen firmaların interlifte katılım sağlamaları konusunda ilk teması sağlamışlardı.

Virüs salgını nedeniyle şimdilik ziyaretlerine devam edemeseler de üç interlift temsilcisi; Hanan Wang (Çin), Angela Vinci (Güney Avrupa) ve Bülent Yılmaz (Türkiye ve Orta Doğu) firmalarla iletişimi sağlamayı sürdürecek. Ayrıca İsteyen katılımcılar interlift ekibinden Joachim Kalsdorf, Sandra Geissler ve Winfried Forster’lada dilediği zaman iletişim kurabilecek.