Inovance BST’yi Satın Aldı ve Monarch ile Birleştirdi

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2020 by Monarch BST Yazdır

15 Ekim 2019’da Almanya’nın Augsburg şehrinde düzenlenen Interlift’te Çin’in en büyük endüstriyel otomasyon şirketlerinden biri olan Inovance Group asansörlere yönelik elektrikli komponent tedarikçisi olan Shanghai BST’nin devir işlemlerinin tamamlandığını açıkladı. Ayrıca Shanghai BST'nin Ar-Ge birimi de Inovance’in asansör iş birimi ünitesi altında Monarch ile birleştirildi. Yiyecek ve içerek ikramı yapılan ve katılımın hayli yüksek olduğu basın toplantısında üzerinde şirketin yeni logosunun bulunduğu eşantiyonlar dağıtıldı.

Bu şirket birleşmelerinin ardından Inovance'nin asansör gelirleri 500 milyon ABD Dolarını geçti. Inovance’nin mevcut asansör iş birimi olan Monarch’ın asansör kumanda teknolojisini BST’nin elektronik kumanda komponentleri ile birleştirerek butonlar, kumanda panoları, denetim panoları, mekanik kapı başlıkları ve kablolama çözümleri sunulacak.

Monarch BST olarak birleşen şirket uluslararası ve bölgesel asansör pazarının dünya çapında orijinal malzeme üreticisi olarak birçok asansör kumanda çözümü sunuyor. Asansör kumandası ve tertibatsız sürücüler üzerinde uzmanlaşmış durumda. NICE markalı kumandası dünya çapında 2 milyondan fazla birimde kullanılıyor. Monarch BST, kolay ürün entegrasyonuna olanak sağlayacak tamamlayıcı teknoloji portföyleri sunmak üzere Inovance'ın içinde ayrı bir asansör birimi oluşturacak. Önemli ölçüde genişletilmiş bu ürün portföyü özel çözümler üretmeyi mümkün kılacak ve asansör kumanda ürünlerine yönelik tek hizmet noktası olarak hizmet verecek.

Monarch BST’nin küresel satış ofisleri, servis merkezleri ve onaylı distribütör ağı Avrupa, Afrika, Amerika, Orta Doğu ve Asya Pasifik’te satış ve destek sağlıyor. Monarch BST’nin Genel Müdürü Bob Shao şunları söyledi:

“Inovance’ın BST’yi devralması bizi bir hayli heyecanlandırıyor… Müşterilerimize çeşitli avantajlar sağlamış olacağız fakat Monarch BST’nin sağlayacağı kolay ürün entegrasyonu belki de bunlardan en önemlisi. Ayrıca elde edilecek küresel satış ve destek ağı sayesinde komponente veya teknik desteğe ihtiyacı olan müşteriler dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar ürünlerimize ve uzmanlığımıza rahatlıkla ulaşabilecekler. Inovance’a katılmak BST için önemli bir gelişme zira Inovance’ın büyüklüğü sağlam bir destek temeli, güçlü bir uzmanlık kaynağı ve üretim ve Ar-Ge çalışmalarında yatırım anlamına geliyor. Hızlı bir küresel büyüme hedefliyoruz…”

1998’de kurulan BST elektrikli komponentler, otomatik kapı sistemleri ve kablolar olmak üzere üç ayrı iş biriminden oluşuyor. Asansörler için elektrikli komponent tedarik eden dünyanın en büyük tedarikçisi olan şirketin 83 ülkede müşterileri bulunuyor. Inovance’ın şirketi devralmasıyla birlikte şirket daha kapsamlı bir asansör iş platformu oluşturmak için Monarch ile birleştirildi.

2003’te kurulan Monarch’ın NICE3000 +, NICE1000 + ve NICE100 + gibi açık ve kapalı devre entegre asansör kumandaları ile NICE900 entegre kapı kumanda paneli bulunuyor. Diğer ürünleri arasında ise MD380L ve ME320LN açık ve kapalı devre asansör sürücüleri ile WISE310 asansör sürücüsü bulunuyor.

2003’te kurulan Inovance’ın Çin, Hindistan ve Güney Kore’de ofisleri, fabrikaları ve Ar-Ge tesisleri bulunuyor. Ayrıca şirketin yerelde hızlı teslimat ve yerel destek sunmasını sağlayan, Almanya, Fransa, İtalya ve Türkiye’deki tesisleri bulunan Inovance Technology Europe isimli Avrupa’ya özel bir departmanı da var. Firmanın Almanya’daki büyük yerel mühendislik araştırma ekibinin yanı sıra İtalya’daki ikinci Ar-Ge ekibi Avrupa için yerel pazara göre tasarlanmış ve standartlara uyumlu ürünler tasarlıyor. En yüksek kalitede hareket kontrolü, servolar ve sürücüleri kapsayacak şekilde çeşitli bilgisayar destekli sayısal kumandalı gerçek zamanlı makine kumanda ürünleri üzerinde çalışıyorlar.