Sektörümüz Bu Yıl da İftar Coşkusunu Birlikte Yaşadı

June 30 12:43 2014 Dürdane Abdal Yazdır

Asansör sektörümüzdeki kurum ve kuruluşlar, bu yıl da iftar yemeği organizasyonlarıyla Ramazan ayının manevi havasını birlikte yaşadı. Çok sayıda sektör yetkilisinin katıldığı iftar yemekleri, aynı zamanda çalışanların birbiriyle kaynaştığı, hoş sohbetler eşliğinde gerçekleşti.

ASFED’in İftar Yemeğine Katılım Yoğun Oldu

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), geleneksel iftar yemeğini 10 Haziran’da Ankara Halimbey Restoran’da gerçekleştirdi. Sektörden birçok firmayı ve resmi kuruluş yetkilisini bir araya getiren yemeğe 200’e yakın kişi katıldı. Katılımcılar arasında Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sektörler Daire Başkanları, ASFED’e bağlı derneklerin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri de vardı.

TASİAD’ın Geleneksel İftar Yemeği Hilton’da Yapıldı

TASİAD’ın bu seneki geleneksel iftar yemeği, 21 Haziran salı günü Hilton/Kozyatağı/İstanbul’da yapıldı. Yemekte kısa bir konuşma yapan TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fikret Gökhan, TASİAD Eğitim Komitesi’nin okul projesine ilişkin yeni gelişmelerden bahsetti. TASİAD’ın Geleneksel İftar Yemeğine bu yıl 27 firma sponsor oldu.

Ankaralı Asansörcüler ANASDER’in İftarında Buluştu

Anadolu Asansörcüler Derneği’nin (ANASDER) gelenekselleşen iftar yemeği, bu yıl 24 Haziran Cuma akşamı Ankara Yeni Mahalle’deki Süvari Kahvesi’nde yapıldı. Bu yılki yemeğe de Ankara’dan önemli sektör yetkilileri katıldı. Ankaralı asansör firmalarının yanı sıra başta Bakanlık temsilcileri olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlardan yetkililerin yer aldığı yemek, hoş sohbet ortamında gerçekleşti.

Bursa Asansör Sektörü, İftarla Bir Araya Geldi

BURSAD, bu yılki iftar yemeğini 15 Haziran Çarşamba akşamı, Şeke Kır Bahçesi’nde gerçekleştirdi. Başta BURSAD Başkanı Gültekin Baki olmak üzere BURSAD yönetimi, 620 civarında davetliyi ağırladı. İftar yemeğine Bursa asansör sektörünün tamamına yakını, çevre illerden çok sayıda asansör temsilcisi, Makina Mühendisleri Odası, TSE, Belediye temsilcileri, Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkilileri katıldı.

Ametal Çalışanlarını Bu Yıl da Onurlandırdı

Ametal, her yıl personeli için düzenlediği iftar yemeği etkinliğini bu yıl 10 Haziran Cuma akşamı yine teknede gerçekleştirdi. Akşam 19.30 civarında Üsküdar-Paşalimanı’ndan hareket eden teknede çalışanlar iftarını Boğaz’ın laciverte dönen mavilikleri eşliğinde aştı. Ametal, önceki yıl olduğu gibi bu yıl da 10. yılını dolduran çalışanlarını onurlandırdı. Yemek sonrası, 10. yılını dolduran dört çalışan için hazırlanan sürpriz videolar izlendi. Daha sonra Ametal Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yıldırım, çalışanlarına duyduğu saygıyı dile getiren kısa bir konuşma yaptı. Ametal’in saygıyı, sevgiyi esas aldığının vurgulayan Yıldırım, “Sevgiyle yapılan iş, o işi yüceltir, toplumu zenginleştirir” diye konuştu. Ardından 10. yılını dolduran aşağıdaki çalışanlara ödül ve plaket verildi: Naime Yıldırım, Hakan Çetin, Serkan Alkaya, İbrahim Tiftik.

Merih’in İftarı Aile Sıcaklığıyla Geçti

Merih Asansör bu yılki iftar yemeğini 13 Haziran’da Fevzi Paşa Restoran’da verdi. Personelin ailesiyle katıldığı yemekte Merih Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, yemekten önce Ramazan ayına ilişkin temennisini dile getiren kısa bir konuşma yaptı.

Metroplast Ailesi Bu Yıl Pendik Sahilindeydi

Metroplast’ın iftar yemeği, 24 Haziran Cuma akşamı, Temenye Et ve Balık Pendik Marina’da yapıldı. Marmara Denizi sahilinde, hoş bir ortamda geçen yemeğe bu yıl da sektör yetkilileri ile firma bünyesinde görev yapan tüm yöneticiler ve çalışanlar, aileleri ile birlikte katıldı.