HITACHI, Yeni TX Serisi Yürüyen Merdivenini Piyasaya Sürdü

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Hindistan, Asya ve Orta Doğu için yeni TX Serisi yürüyen merdivenini piyasaya sürdüğünü açıklayan Hitachi, yeni serinin birçok standartları karşılayan bir model olduğunu duyurdu.

Hitachi, Ltd. ve Hitachi Building Systems Co. Ltd., tarafından Eylül 2016'da piyasaya sürülen Asya ve Orta Doğu'daki makine dairesiz asansörlerle aynı konsepte sahip TX Serisi, kullanıcıların bilinçsiz hareketlerine kolaylıkla uyum sağlayan fonksiyonel bir tasarımı benimsiyor. Yeni seri Hitachi'nin sıkı emniyet ve kalite standartlarının yanı sıra diğer bölgelerdeki emniyet standartlarına da bağlı kalınarak üretildi.

Çok sayıda müşterinin ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanan TX Serisi yürüyen merdivenler, klasik tasarımlardan 150 mm daha kısa olarak üretildi. Mevcut ürünlere kıyasla daha küçük bir alanı kapladığından, kurulum için gereken alandan da tasarruf edilmesini sağlıyor.

TX Serisini Filipinler, Malezya ve diğer bölgelerde piyasaya sunduktan sonra Tayland'da da satışlara başlayacak olan Hitachi, 2018 yılında Çin, Hindistan, Asya ve Ortadoğu'dan toplam 10,000 adet sipariş almayı hedefliyor.

TX Serisinin Özellikleri

Emniyet

Merdiven basamaklarında kullanıcının ayakkabılarının kalmasını önlemek için yan kısımları orta bölümden 8 mm yüksek olarak tasarlanan yürüyen merdivende, kullanıcıların ayaklarının yan duvarlara değip değmediğini kullanıcılara bildirmek amacıyla da sol ve sağ kenarlar ayak seviyesinde bulunan fırçalarla donatılmış. Yeni TX serisinde Kullanıcıların yürüyen merdivene binerken ve inerken kaymalarını önlemek için de yürüyen merdivenin baş ve uç kısmına özel bir cila uygulanıyor.

Tasarım

Basit ve işlevsel bir tasarıma sahip yürüyen merdiven de, korkulukları destekleyen metal çerçevenin boyutu en aza indirgenmiş. Korkuluk çevresindeki girintilerin ve çıkıntıların sayısı azaltılarak cam bölümlerin boyutu en üst düzeye çıkarılmış. Başlangıç ve bitiş noktalarında (inişlerde) kolaylık sağlayan düzenleme, buna ek olarak aydınlatma armatürünün montaj alanını genişleterek korkulukların tüm çevresini aydınlatmak için geliştirilmiş seçenekler sunmaktadır.

Haziran 2017 tarihinde Çin’de satışına başlanan yeni TX serisi Çin’de üretilen “SX Serisi” yürüyen merdivenin, bir üst modelidir.