Hitachi, Çonburi’deki Asansör Mühendisliği Eğitim Merkezini Açtı

Yayın TarihiNisan-Mayıs, 2017 Yazdır

Hitachi Ltd ve Hitachi Building Systems Company, asansör ve yürüyen merdiven sektöründe çalışan mühendisler için, Japonya sınırları dışındaki ilk eğitim merkezini açtı. Tayland’ın Çonburi şehrinde açılan Asya Eğitim Merkezi Şubat 2017’de faaliyete girdi.

Bölgedeki Hitachi asansörleri ve yürüyen merdivenleri için gerekli kurulum ve bakım çalışmaları ile güvenlik kontrolleri üzerine yoğunlaşmak amacıyla kurulan eğitim merkezi, Asya ülkelerindeki orta düzey mühendisleri geliştirecek. Asya bölgesindeki asansör ve yürüyen merdivenlerin kurulum ve bakım çalışmalarını üst seviyeye çıkaran firma, aynı zamanda mühendislerin gelişiminin de hızlandırılmasını planlanıyor.

Hitachi’nin Asya Eğitim Merkezi Genel Müdürü Tadashi Minemura, merkezin Eylül ayına kadar kurulum, bakım ve kalite kontrol ekibi olmak üzere 180 saha mühendisini eğitmeye hazırlandığını söyledi. Maliyetler ve eğitim bütçeleri ile ilgili bir açıklama yapılmazken, üst düzey mühendislerin ileri eğitim için Japonya’daki İnsan Kaynakları Geliştirme Merkezi’ne gönderildiği açıklandı.

Hitachi ve Hitachi Building Systems’in Tokyo Adachi’de asansör ve yürüyen merdiven çalışmalarında görev alacak mühendisler için kapsamlı bir eğitim sahası olan İnsan Kaynakları Geliştirme Merkezi’ne sahip olması, Asya’daki yerel şirketlerin mühendislerinin Hitachi tarafından eğitilmesine imkân sağlıyor. Bu merkezde farklı model ve yaşta çeşitli asansörler ve yürüyen merdivenler kullanılarak uygulamalı eğitim alıyorlar.

Minemura, “Eğitim planımızı revize ettik ve hızlı büyüyen piyasaya ayak uydurmak için her ülkenin iyi eğitilmiş mühendislerini daha üst seviyeye çıkarmak amacıyla Asya Eğitim Merkezini kurduk.” dedi.

Birkaç nedenden dolayı Asya Eğitim Merkezi’nin kurulacağı yer olarak Tayland’ı seçtiklerini belirten Minemura, “bu nedenlerden biri, Tayland’daki Siam Hitachi Asansör fabrikasının Asya ve Orta Doğu için çeşitli modeller üretmesi. Üretim bölümü ile işbirliği içinde kapsamlı eğitim vererek, tesisin sadece üretim değil, kurulum ve bakım kalitesini de sürdürmektir. Ayrıca Tayland, şirketin global faaliyetini gerçekleştirebileceği en önemli merkezlerden birisidir.” dedi.

Minnemura; “Güneydoğu Asya, Hitachi’nin asansör ve yürüyen merdiven sektöründe global bir büyüme sağlayacağı kilit bir bölge. Aynı zamanda, mühendislerimizin teknoloji düzeyinin geliştirilmesi en önemli gücümüz. Çünkü Hitachi için öncelikli olan kalitedir. Müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerle bu kalite her zaman korunmalıdır. Bu nedenle bu bölgesel eğitim merkezini açtık.” dedi.

Hitachi; Tayland, Endonezya, Malezya, Myanmar, Filipinler, Singapur, Vietnam, Çin, Hong Kong ve Hindistan dahil olmak üzere 10 bölgede asansör ve yürüyen merdiven çalışmalarını bağlı kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Diğer ülkelerde ise distribütör aracılığıyla çalışmalarını yürütmektedir.

Doğu Asya, Hindistan ve Orta Doğu’daki asansör ve yürüyen merdiven piyasasını büyütmeyi planlayan şirket, bu alanlarda sürekli büyüyen piyasaya ayak uydurabilmek için geçen yıl çeşitli ülkelerde satış ve bakım merkezleri kurdu. Bunun yanında geçen yıl Eylül ayında Asya ve Orta Doğu ülkeleri için yeni makine dairesiz asansör modellerini, UAG Serilerini, SN1 ve OUG Serilerini ve ON1 serisini piyasaya sürdü.