Has Asansör Ar-Ge Merkezi Faaliyete Geçti

Yayın TarihiOcak, 2017 Yazdır

Asansör sektöründe saygın bir yere sahip olan Has Asansör A.Ş. kurduğu AR-GE merkezinde geliştireceği yeni projeler ile tüm dünyada adını duyuran bir marka olma yolunda ilerliyor.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, Has Asansör 7 Aralık 2016’da Türkiye’nin 307. Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazandı.1980 yılında küçük bir atölyede imalata başlayan Has Asansör, asansör sektörüne hizmet vermenin ilk basamaklarını kauçuk ve plastik parçalar üreterek attı. Bugün firma; yarı otomatik kapı, tam otomatik kapı, asansör kabini ve süspansiyonu, kumanda panosu ve hidrolik asansör sistemleri üretimi ile 63 ülkeye ihracat yapıyor.

Ar-Ge Merkezi ile yeni bir dönem

2015 yılında hazırlıklarına başladıkları Ar-Ge Merkezi’nde, başarılı projelere imza atan Has Asansör, yeni bir döneme giriyor. Has Asansör Genel Müdürü Hüseyin Keşanlı, süreç ile ilgili şunları söyledi;
“Türkiye’de asansör sektöründe yerli sermayeye sahip ilk Ar-Ge Merkezi olmanın gururunu yaşıyoruz. Ulusal ve uluslararası rekabetin gereği olan bu oluşumda; montajı hızlı ve kolay, bakım aralıkları daha uzun, kuyuda alan verimliliği daha yüksek, özgün tasarım ve akıllı asansörler tasarlayarak fark yaratmak istiyoruz. Bize bu süreçte destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”