Giresun’da İlk Kez Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları düzenlendi

Giresun’da İlk Kez Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları düzenlendi
Yayın TarihiEylül-Ekim, 2017 Yazdır

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Mesleki Yeterlilik Belgesi Asansör Bakım ve Onarımı sınavı gerçekleştirildi.

Giresun il sınırları içinde faaliyet yürüten asansör bakım ve onarımı yapan firma çalışanları, Uygulama ve teorik sınav olarak iki aşamalı planlanan Asansör Bakım ve Onarımı Seviye-4 sınavlarına katıldılar. 11 Temmuz Salı günü teorik sınav ile başlayan ve üç gün süresince Giresun’da bulunan bir firmada asansör bakım ve onarımı uygulama sınavlarına giren çalışanlar, Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için ter döktüler.

Giresun’da ilk kez gerçekleştirilen Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları hakkında değerlendirmede bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın; ”İnşaat grubu ağırlıklı olarak yürüttüğümüz Mesleki Yeterlilik Belgesi’nde asansör sektöründe yer alan mesleklerde sınav gerçekleştiriyoruz. Giresun’umuzda irili ufaklı 15 civarında asansör firmamız yer almaktadır. Firmalarımızda çalışanlara yönelik düzenlenen Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları önümüzdeki süreçte de devam edecektir. dedi.

Asansör İmalatında Giresun Karadeniz’in Merkezidir

Öte yandan geçtiğimiz Nisan ayında da Giresun’da faaliyet gösteren asansör imalatı ve montajı yapan firmalar bir araya geldi. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun da iştirak ettiği toplantıda, 25 Mart 2017 tarihinden itibaren asansör montajı ve bakım onarımı alanlarında zorunlu hale gelen Mesleki Eğitim Belgesi ile asansör imalatı yapan firmaların kümelenme çalışmaları üzerine fikir alış verişinde bulunuldu.

Kerasus Asansör, GİSMAP, Kayanur Asansör, Giryas Asansör, Prolift Asansör, SMS Asansör, Uğurlift Asansör, Msilift Asansör, YK Asansör gibi firmaların yer adlığı toplantıda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak sektörlere dönük çalışmalarımız var. Yapılan analizler sonucunda asansör imalatı ve montajı alanında Giresun’un potansiyeli göz ardı edilemeyecek boyutta olduğunu gördük. Dolayısıyla asansör imalatı ve montajı sektöründe neler yapabiliriz, bu sektörün ekonomiye daha fazla nasıl katma değer sağlayabileceğini analiz etmeliyiz. Bizler bu doğrultuda bir yola çıktık. Diğer yandan Mesleki Yeterlilik Belgesi asansör imalatı ve montajı için artık zorunlu hale gelmiştir, çözümü noktasında ise biz her daim yanınızda olacağız.” bilgisini verdi. 🌐