Geta Asansör Yeni Tesisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2018 Yazdır

Türkiye’den uluslararası yerli bir marka çıkarma hedefi ile dört yıl önce hayata geçen ve bugün 7 firmayı bünyesinde barındıran GETA Asansör, 20 Mart 2018 tarihinde Tuzla Deri OSB’de yeni tesisinin açılışını gerçekleştirdi

GM Asansör, Beta Asansör, EMT Asansör, Ersan Asansör, GEMAK Asansör, Star Asansör ve İntegra Asansörü bünyesinde barındıran GETA Grup’un Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesindeki açılışına katılım bir hayli yoğundu.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Müsteşar Dr. Veysel Yayan’ın katılımıyla gerçekleşen açılışa, yine Bakanlıktan Sanayi Genel Müdürü Zübeyde Çağlayan, AB ve Dış ilişkiler Genel Müdürü Oğuz Hamşioğlu, İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

Asansör sektörüne rol olmayı hedefliyoruz

Açılışın ilk konuşmasını GETA Grup kurucu ortaklarından Sedat Yıldız gerçekleştirdi. 5 firmanın ortaklaşa iş birliğinden doğan GETA’nın 4 yılı geride bıraktığını söyleyen Yıldız, katılan 2 yeni firmanın daha bu yapıda yerini aldığını ifade etti. Başarı öykümüzü Berlin’de yapılacak Elevcon kongresindeki sunumumuz ile dünyaya duyuracağız diyen Yıldız, amaçlarının GETA ile yerel bir marka oluşturmak olduğunu söyledi. Yıldız, ayrıca Sanayi 4.0 uygulaması ile de asansör sektörüne rol olmayı hedeflediklerini belirtti.

Yerli ürünlere herkesin itimat etmesi gerekiyor

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) Başkanı Sefa Targıt da yerli üretimin önemine dikkat çekti. Ciddi bir Asansör Sanayimiz var diyen Targıt, yerli ürünlere herkesin itimat etmesi gerektiğini dile getirdi. Targıt, özelikle kamuda yerli firmaların ürünlerinin kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Asansör sektörü için güzel bir örneksiniz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yayan ise yapılan iş birliği için GETA Grup ortaklarına teşekkür etti. Asansör sektörü için güzel bir örneksiniz diyen Yayan, Türkiye genelinde bulunan tüm asansör firmalarını araştırdıklarını ve GETA Grup’un ortaya koyduğu modeli görünce bakanlık olarak kendilerinin görüşme talebinde bulunduğunu söyledi. Yayan ayrıca, bu ortaklığın giderek büyümesi gerektiğini ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yayan ve beraberindekiler yaklaşık 8 bin metre kare alan üzerine kurulan GETA Asansörün depo ve üretim alanını gezmelerine müteakip günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.