Genemek Yeni Fabrikasını Açtı

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2018 Yazdır

Asansör kat-kabin butonu ve gösterge üretiminin önemli aktörlerinden Genemek, artan ürün talebini karşılayabilmek ve ürün çeşitliliğini arttırabilmek amacıyla 25 Nisan 2018’de İstanbul Sancaktepe’de yeni fabrikasının açılışını gerçekleştirdi.

Geniş bir dinlenme alanı ve bahçesinde sabahtan konuklarını kahvaltı ile karşılayan Genemek Genel Müdürü Devrim Gecegezer, açılış öncesi yabancı misafirlerine detaylı bir sunum eşliğinde fabrika gezisi gerçekleştirdi. Müteakiben bahçede sektörün önde gelen firma temsilcileri ile bir kurdele kesimi gerçekleştirdikten sonra tüm konuklar üretim ve depolama tesislerini gezerek törenin yapılacağı ana salona geldi. 500’den fazla konuğun yer aldığı salonda dev bir led ekranda önce Genemek’in tanıtım videosu seyredildikten sonra Devrim Gecegezer Genemek’in kuruluş hikayesini yemek eşliğinde aktardı. Bu yolda kendilerine desteklerini esirgemeyen ve iş birlikleri sayesinde bugünlere geldiklerini belirttiği Centa’dan Tansu Şarlak’a, Prokont’tan Levent Özbelli’ye, Fabre Asansör’den Ahmet Fikret Gökhan’a ve Ar-Ge konusunda işbirliği yaptıkları Mik-el’den Nihat Güven’e ayrıca teşekkürlerini sundu.

Konuşmasında kendilerine güç ve cesaret veren tüm katılımcılara iştirakleri için teşekkürlerini sunan Gecegezer, 13 bin m2 arazi üzerinde; Üretim alanı, Yönetim binası, Sosyal tesisleri ve Otoparkları ile beraber 21.000 m2 kullanım alanı olan bir tesis oluşturduklarını anlattı. İlk ihracatlarını Alman Weber Liftechnic firmasına yapan ve bugün üretiminin yüzde 70’ini 55 ülkeye ihraç eden bir firma konumuna geldiklerini belirten Gecegezer, 2007 yılında CMC3 kumanda sistemine uygun butonyer, 2008 yılında ilk kapı üstü serisi RM4050 ve Race serisi, 2009 yılında QUAD serisinin ardından 2011 yılında hem Genemek hem de diğer buton üreticileri açısından dönüm noktası olan AVOX ailesini ürettiklerini söyledi.

9,9 mm.lik üretimle oyun değiştirici AVOX serisi

9,9mm’lik üretimle geleneksel üretim yöntemlerini etkisiz kılarak bir oyun değiştirici olan AVOX serisinin üretildiği günden günümüze 1 milyon 800 bin adetlik sayıya ulaştığını belirten Gecegezer, 2017 yılında tasarımına başlanan PETRA Asansör gösterge ailesi hakkında da katılımcıları bilgilendirdi. PETRA’nın bir gösterge modülünün ötesinde işlemci gücü, Linux tabanlı işletim sistemi, internete ulaşabilen, konuşabilen, üzerindeki ivme sensörü vasıtasıyla servis merkezine ulaştırabilen, anlık canlı video veya bilgileri internet üzerinden oynatabilen bir multimedya eğlence sistemi olduğunu anlattı.

Daha sonra kürsüye sırasıyla TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan ve Mik-el Elektronik Genel Müdürü Nihat Güven geldi. Sunumlar arasında müzik ziyafetinin de sunulduğu açılış programında, konuşmaların ardından tüm katılımcılara birer hediye paketi takdim edildi.