Fupa Asansör’den, Türkiye’nin En Yüksek Test Kulesine Sahip Yeni Tesis Projesi

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2019 Yazdır

1988 yılında İstanbul’da kurulan FUPA Asansör, Gebze/Dilovası Makinacılar Organize Sanayii Bölgesinde yer alan 15 bin metrekarelik kapalı alanı olan yeni modern tesisine geçmeye hazırlanıyor

2018 yılının ilk yarısında inşaatına başlanan yeni üretim tesisleri ve merkez ofisinin, 10 bin m2‘si üretim alanı, 5 bin m2’si ise ofislerden oluşuyor. İleri düzeyde inşaat teknolojileri kullanılarak inşa edilen tesis, çalışanlar içinde daha konforlu özelliklerle donatılıyor.

Türkiye’nin en yüksek test kulesi

Fupa’nın yeni üretim tesisleri, 90 metre yüksekliğindeki test kulesi sayesinde 4.0 m/sn hızına kadar ve yüksek kapasitelere sahip olan asansörlerin testlerinin yapılmasını ve sertifikalandırılmasına da olanak sağlayacak. Türkiye’nin en yüksek test kulesi unvanına sahip olacak yeni tesis, Avrupa normlarındaki testlerin yapıldığı sayılı tesislerden de birisi olacak.

Başta Fermator ve Alberto Sassi gibi dünyanın en güçlü markalarının Türkiye ve Ortadoğu daki distribütörlüklerini yapan Fupa, mevcut üretim kapasitesini yeni tesislerle beraber arttırarak tüm pazarlara ulaşabilmeyi hedefliyor.

“Türkiye’den yüksek hızlı asansör de ihraç etme hedefindeyiz”

Fupa Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Latif konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sektörde 30 yılı geride bırakmanın gururu ile geçmişten gelen deneyimlerimiz ve yeni kurumsal kimliğimizle, yeni fabrika yatırımımıza odaklandık. Yeni test kulemiz ile birlikte komple asansör sistemleri üzerindeki deneyimimizi yüksek hızlı asansör sistemlerine de taşıyarak, Türkiye’den yüksek hızlı asansör de ihraç etme hedefindeyiz. Özellikle 90 metre yüksekliğinde inşa ediyor olduğumuz test kulemiz bu konudaki hedeflerimizin en güzel simgesi olduğu kanaatindeyim.” şeklinde konuştu.

Hedef dünya markası olmak

Halihazırda Ataşehir-Şerifali bölgesindeki 3 binasında sektöre hizmet veren, hem üretici hem distribütör kimliği ile uzun yıllardır Türkiye ve Ortadoğu asansör sektörüne hizmet veren Fupa Asansör, nitelikli iş gücü ile beraber yeni tesislerin teknoloji ve kapasite gücüyle bir dünya markası olmayı hedefliyor.

Yeni tesislerinde; Otomasyon, ERP ve Üretim Takip sistemlerine dayalı yüksek teknolojili makine parkuru ile Endüstri 4.0’ın uygulandığı bir fabrika kuran Fupa, bundan sonra hem iç piyasa hem de yurtdışı pazarlar için daha rekabet edilebilir ürün konseptleri sunmayı hedefliyor.

Ayrıca Fupa, yeni tesislerinde Fermator lisansı altında İspanya kalitesinde ve yüksek adetlerde kapı üretimi, üst segment kabin ve süspansiyon üretimi, makine şaseleri, FUPACK markası ile komple paket asansör sistemleri de üretecek.

Kurulduğu günden bu yana müşterileri ve tedarikçileri ile bir aile ilişkisi içinde bugünlere ulaşan firma, bundan sonraki süreçlerde geçmişteki felsefesini koruyarak yeni tesislerinde daha kaliteli hizmetini sürdürmeyi hedefliyor.