En İyi Asansör ve Yürüyen Merdivenler Belirlendi

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2018 Yazdır

Dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Liftinstituut Solutions tarafından düzenlenen “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması” ödül töreni 24 Mayıs 2018 tarihinde Taksim Grand Hyatt Oteli’nde gerçekleşti.

Türkiye’de 2 yıldır yılın başarılı uygulamalarını ve firmalarını ödüllendiren, Hollandalı bağımsız denetleme kuruluşu Liftinstituut Solutions’un asansör ve yürüyen merdivenlerdeki güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkarmak amacıyla düzenlediği yarışmada, konut, AVM, otel gibi hayatın her alanında hizmet veren yerli ve yabancı firmalar beş ayrı kategoride ödül almaya hak kazandılar.

Liftinstituut Solutions’nun İftar Yemeği ile birlikte gerçekleştirdiği ödül törenine Liftinstituut Solutions’u temsilen, Liftinstituut Solution CEO’su Marco Waagmeester, Liftinstituut Solutions Uluslararası Müdürü Albert-Jan Van Ommen ve Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan katıldı.

Birbirinden başarılı projelerin yer aldığı yarışmada “Yılın En İyi Asansör Montajı” ödülünü Ağaoğlu My Newwork Projesi kazanırken, “Yılın En İyi Yürüyen Merdiven Montajı” ödülü ise Hilltown AVM Projesi’nin oldu. Bakım kategorisinde ise; “Yılın En İyi Asansör Bakımı” Süzer Plaza’nın olurken, “Yılın En İyi Yürüyen Merdiven Bakımı” ise Quasar İstanbul Projesi’ne verildi.

Liftinstituut Solutions bu yıl “Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven” teması altında gerçekleştirdiği yarışmada asansör sektörünün parlayan yıldızlarına da ödül verdi. Ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlayan ve daha güvenli asansörlerin Türkiye’de üretilmesi konusunda çalışan Prolift Asansör “Milli Asansör Kategorisi” altında ödül almaya hak kazandı.

Ödül alacak projeleri belirlerken zorlanıyoruz

Yarışmanın her geçen yıl daha da büyüdüğüne vurgu yapan Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan; “Her yıl yurt dışında düzenlediğimiz ve dünyanın saygın ödülleri arasında yer alan “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması”nı iki yıldır Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Asansörlerdeki güvenlik ve kalite seviyelerinin artması ve yarışmaya katılan proje sayısının her geçen yıl daha da artması nedeniyle ödülleri alacak projeleri belirlerken oldukça zorlanıyoruz. Bu sene Liftinstituut Solutions olarak “Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven” teması altında sektöre katkıda bulunan firmaları da değerlendirmeye dahil ettik. Milli Üretim alanında yaptığı çalışmalarından dolayı Prolift Asansör firması ilk kez bu ödülü almaya hak kazanan yerli üretici oldu. Tüm bu çalışmalar bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

Türkiye Kaliteyi Bir Üst Çıtaya Taşıyor

Türkiye’de üretilen asansör ve yürüyen merdivenlerdeki kalitenin her geçen gün daha fazla arttığını söyleyen Liftinstituut CEO’su Marco Waagmeester; “Global firmaların yer aldığı asansör ve yürüyen merdiven pazarında Türkiye de her geçen gün artan bir paya sahip. Türk firmaları bu sektöre yaptığı yatırımlar ile teknoloji ve kaliteyi bir üst çıtaya çıkartıyor. Hem yurt dışında hem de Türkiye’de düzenlediğimiz bu yarışma da bu kaliteyi açıkça ortaya koyuyor” dedi.

Ödül almaya hak kazanan Projeler

  • Yılın En İyi Asansör Montajı ödülü: Ağaoğlu My Newwork Projesi
  • Yılın En İyi Yürüyen Merdiven Montajı Ödülü: Hilltown AVM Projesi
  • Yılın En İyi Asansör Bakımı Ödülü: Süzer Plaza Projesi
  • Yılın En İyi Yürüyen Merdiven Bakımı Ödülü: Quasar İstanbul Projesi
  • Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven Ödülü: Prolift Asansör