Emlak Konut GYO Asansör Şirketi Kurdu

Yayın TarihiNisan-Mayıs, 2021 Yazdır

Emlak Konut GYO, “Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.” adında kurduğu yeni şirketi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

KAP açıklamasında, "Şirketimiz Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 09.02.2021 tarih ve 06/015 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Şirketimiz tarafından, Sermaye Piyasası Kurulu'nun i-SPK 48.11 (03/12/2020 tarih ve 75/1482 s.k.) sayılı İlke Kararı çerçevesinde, inşaat ve gayrimenkul sektörünün ihtiyaçları dikkate alınarak, ana faaliyet konusu asansör sistemleri olan, küresel pazarın önemli aktörleri ile rekabet edecek potansiyele sahip yerli bir marka oluşturmak amacıyla Türkiye'de yeni bir iştirak kurulmasına ve kurulan bu şirkete III-48.1 s. Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 28'inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında iştirak edilmesine karar verilmiştir. Söz konusu şirket, "Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi" unvanı ile kurulmuş olup 16 Şubat 2021 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir. Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi sermayesini temsil eden paylarının tamamı Şirketimize aittir.” denildi

Asansör şirketi için 50 Milyon TL sermaye yatırımı yapan Emlak Konut GYO, her türlü asansör, yürüyen merdiven, yürüyen yol, bantlı konvektörler gibi ürünlerin imalatı, satış ve pazarlaması, montajı, bakım, onarımı, ithalatı ve ihracatının yapılmasını hedefliyor.