EEMKON 2017’nin Tanıtımı Gerçekleşti

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası adına İstanbul Şubesi tarafından 16-17-18 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde 2. si düzenlenecek olan “Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi 2017 (EEMKON 2017) tanıtımı gerçekleşti.

26 Ekim 2017 tarihinde Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Alaettin Anahtarcı - Tülin Aydın Eğitim Salonunda düzenlenen kahvaltı etkinliğiyle üç gün boyunca sürecek kongre ve sergilerin tanıtımı yapıldı.

EEMKON 2017 Kongresi; Biyomedikal Mühendisliği, Kent ve Elektrik, Elektronik Sanayi, İletişim Teknolojileri, Elektrik ve Kontrol Mühendisliği, Enerji Politikaları, Mühendislik Eğitimi olmak üzere yedi sempozyumdan oluşacak. Sempozyumlar kapsamında 8 ayrı salonda yapılacak olan Panel ve Oturumlara ek olarak Endüstri 4.0 ve Nükleer Santrallar-Japonya Örneği ortak oturumları düzenlenecektir. Ayrıca firmaların yeni ürün ve teknolojilerinin tanıtımını sağlayacak sergi alanında da 20 üzeri firma yer alacaktır.

Türkiye’de ve dünyada hızla gelişen elektrik, elektronik ve biyomedikal mühendisliği alanlarındaki yeniliklerin paylaşılacağı, EEMKON 2017’de bu yıl, Kent ve Elektrik oturumunda “Kent Mimarisinin Vazgeçilmezi: Asansörler” konulu bir panel de gerçekleştirilecek.

Üç gün boyunca sürecek kongre ve sergilerde, Enerji Politikaları ve çalışmaları TTB ile ortak yürütülen Biyomedikal Sempozyumları kapsamında dört yabancı konuğun yanı sıra üniversitelerden, kamu kurum ve kuruluşlarından, özel sektörden konuşmacılar yer alacaktır.