Dünyanın En Yüksek Dördüncü Binasının Asansörleri Otis’den

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Çin'in silikon vadisi olarak bilinen Shenzhen’de bulunan 600 metrelik Ping'An Finans Merkezi (PAFC), Yüksek Bina ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi (CTBUH) tarafından resmi olarak dünyanın en yüksek dördüncü binası olarak kabul edildi.

2010 yılında yapımına başlanan projede Otis teknolojisine sahip 14 adet Otis Skyrise ve Gen2 asansörü kullanılıyor. Geçtiğimiz aylarda tamamlanan 599m yüksekliğindeki finans merkezi, Shenzhen’in en yüksek ve Çin'in ikinci en yüksek binası oldu.

Otis SkyRise ile dikey ulaşım zorlukları çözüldü

Ping'An Finans Merkezi (PAFC), kentin merkezinde ve ticaret bölgesinde yer alıyor. Yüksek teknolojili kompleksin, farklı yüksekliklerde çeşitli katlara sahip olmasından dolayı, dikey ulaşım zorlukları Otis tarafından çözüldü. Otis SkyRise Süper Çift Güverte asansörü, operasyonlar sırasında iki güverte arasındaki mesafeyi otomatik olarak ayarlaması özelliği ile Ping’An Finans Merkezi için ideal çözüm oldu.

ReGen sürücülü Gen2 zamandan tasarruf sağlıyor

Ping’An Finans Merkezi, Çin devletinin çevre dostu şehirlere olan talebini karşılamak için Otis ReGen sürüş teknolojisini seçti. ReGen sürücülü Gen2 makine dairesiz asansörler; geleneksel asansörlere kıyasla daha küçük olup, kullanılabilir mekân ve alan artışı sağladığı gibi zamandan da tasarruf sağlıyor. Yirmi birinci yüzyılın teknolojisini ve materyallerini bir araya getiren Gen2 asansörü, emniyeti de en üst seviyeye çıkartıyor.

Çin’in en yüksek 5 binasından 3’ü Otis

İçlerinde Burj Khalifa'nın da bulunduğu "Dünyanın En Yüksekleri" ünvanını taşıyan çok sayıda simgesel binaya dikey ulaşım hizmeti veren Otis, Çin'in de en yüksek beş binasından üçüne (Shenzhen Ping'An Finans Merkezi, Tianjin Chow Tai Fook Merkezi ve Şangay Dünya Finans Merkezi ) hizmet veriyor.

“Yenilik Otis’in DNA’sında var”

Otis Çin Başkanı Luis Molina, "Yenilik Otis'in DNA'sında var. Endüstri mucidi olarak Otis, yenilik ve teknoloji gelişimine öncülük ediyor. Çin'deki ve dünyadaki önemli binalarındaki insanları hareket ettirmede yüksek katlı müşterilerimize destek vermekten onur duyuyoruz." dedi.