Dünyanın En Uzun Deniz Üstü Projesine thyssenkrupp Katkısı

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

thyssenkrupp, Çin’in Hong Kong, Macao ve Zhuhai kentlerini birbirine bağlayan 55 km uzunluğundaki dünyanın en uzun deniz üstü köprüsüne 76 asansör ve 26 yürüyen merdiven montajını gerçekleştirecek.

Pearl Nehri deltasındaki üç büyük kenti birbirine bağlayan, dünyanın en uzun deniz üstü köprüsü konumundaki ikonik Hong-Zhuhai-Macau Köprüsü Hong Kong-Zhuhai arasındaki seyahat süresini de 3 saatten 30 dakikaya indirecek. Proje kapsamında denizin 40 metre derinliğine 6.7 kilometre uzunluğunda su altı tüneli de inşa edildi. Yıl sonunda hizmete açılması beklenen su altı tüneli ve köprünün, 15,5 milyar dolara mal olduğu belirtiliyor.

Çalışmalarına Haziran 2017’de başlayan thyssenkrupp, en geç Kasım ayı itibariyle asansör ve yürüyen merdiven montajını tamamlamayı hedefliyor. Toplamda 102 parça üniteden oluşan asansör ve yürüyen merdivenler, zorlu çevre koşullarına dayanıklı, nem, tuz ve yüksek sıcaklıklardan da etkilenmiyor. Ayrıca thyssenkrupp, operatörler ve personel için maksimum verimlilik, yolcular için ise konfor sağlayacak.

thyssenkrupp Elevator CEO'su Andreas Schierenbeck konuşmasında, "Dünyanın en yoğun bölgelerinden birinde yer alan bu etkileyici proje, ileriye dönük kavram ve ürünlere duyulan gereksinimi ifade ediyor. thyssenkrupp'un, yapay bir adada yer alan bu heyecan verici projenin önemli bir parçası olması büyük önem taşıyor. Güvenilirlik, dünyanın her yerindeki müşterilerimizin ilgilendiği bir konu, ürünlerin bile günlük kullanımdan kaynaklanan yüksek gerilime dayanıklı olması gerekiyor. Bu projeyi almamızın asıl nedeni buydu ve bu durum bize yeniliğin zorluklara bakılmaksızın geleceğe uzanan bir köprü olduğunu bir kez daha göstermiş oldu” dedi.