Dudullu-Bostancı Metrosuna Otis İmzası

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2018 Yazdır

Dünya asansör sektörünün önden gelen firmalarından Otis, İstanbul’un en önemli metro projelerinden Dudullu-Bostancı hattının yürüyen merdiven ve asansör projelerini üstlendi. Projede, 13 İstasyona 53 asansör ve 156 yürüyen merdiven olmak üzere toplam 209 ünite bulunacak.

Tüm dünyaya yüksek teknoloji ihraç eden Otis Türkiye, 2019 yılında açılması planlanan 14 kilometre uzunluğundaki İstanbul’un büyük altyapı yatırımlarından biri olan Dudullu-Bostancı Metro Hattı için, 53 adet Gen2 Premier asansörlerini de Türkiye’de üretecek.

En gözde projelerde tercih edilmenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanına asansör üretip ihraç ediyoruz. Kalitemizin Türkiye’nin büyük projelerinde de kabul görmesi bizi onurlandırıyor” dedi.

Aren, “İstanbul, tüm dünyada alt yapı projelerinin en yoğun ve hızlı ilerlediği metropollerden birisi konumunda. Bu vizyon kapsamında; uzun süren teknik çalışmalar çerçevesinde Dudullu-Bostancı Metrosu’nda toplam 209 birim asansör ve yürüyen merdiven sistemi tesis edeceğiz. Gen2 model, toplam 53 asansör Otis Türkiye’nin İstanbul’daki fabrikasında üretilecek.”

“Çin’e dahi asansör ihraç ediyoruz”

Aren, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Otis Türkiye çok güçlü bir üretim kapasitesine sahip. Asansör sektöründe deneyimli, oldukça üretken mühendis kadromuzun avantajıyla çok özel tasarımlara imza atıyoruz. Teknolojinin en son imkanlarıyla dizayn ve imal edilen bu ünitelerle; apartmanlardan gökdelenlere, alışveriş merkezlerinden metro istasyonlarına, havaalanlarından hastane, otel ve kamu binalarına kadar geniş bir yapı grubunun, asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol ihtiyacını karşılıyoruz.”

Özgür Aren son olarak, “Başta Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere ABD ve Avustralya’ya, yüksek bina, ağır yük ve özel tasarım asansörler ihraç eden Otis Türkiye olarak, Çin’e dahi asansör üretip ihraç ediyoruz. Örnek vermem gerekirse, İtalya’nın en yüksek gökdelen projesi Citylife Tower’ın yüksek hızlı asansörlerini Otis Türkiye olarak biz ürettik. Dünyanın en görkemli yapılarından Sidney Opera Evi’nin asansörleri Otis Türkiye tarafından yenilendi. Asansör teknolojisi ve mühendisliğinin merkezi konumunda bulunan ABD’ye yüksek hızda asansörler ihraç ettik. New York’ta, bugün 45 katlı bir otelin asansörlerini Türkiye’de üretmekle gurur duyuyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı. 🌐