Demas Asansör Üçüncü Fabrikasını Açtı

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2019 Yasin Eker Yazdır

1997 yılında küçük bir işletme olarak sektöre giriş yapan Demas Asansör 12 Ekim 2019 tarihinde üçüncü fabrikasının açılışını Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirdi.

Muzaffer Serin tarafından 500 m2’lik bir alanda kurulan ilk fabrikadan bugüne, Merkez Sincan ASO 1 olmak üzere Temelli ASO 2, OSTİM ve Fas Kazablanka’da ki fabrikalar olmak üzere toplamda 50 bin m2’lik alanda üretim yapan Demas Asansör, kat ve kabin kapıları üretiminde sektörün öncü firmaları arasında yer alıyor.

Ülkemiz için her daim üreteceğiz

Fabrika bahçesinde gerçekleştirilen açılış töreninde ilk olarak söz alan Demas Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Serin “Üretmeyen, çalışmayan, yorulmayan milletler her daim önce şereflerini, sonra haysiyetlerini sonrada devletlerini kaybetmeye mahkûmdurlar.” diyen Serin konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ben bu terbiye ile büyüdüm. Çok çalıştım ve çok çalışmaya devam edeceğim. Ülkemiz için her daim üreteceğiz. Sektörümüzle alakalı yeniliklere de her daim açık olacağız. Bundan dolayı gelişen dünyaya ayak uydurmalıyız. 22 yıl boyunca gece gündüz çalışarak bu değerli eseri sektörüme kazandırdığım için kendimle gurur duyuyorum.” dedi.

Birlik olmamız gerekiyor

Sektör olarak zor günler geçirdiklerini de dile getiren Serin; “Bir olmamız birlik olmamız gerekiyor. İnadına yabancı sermaye ile savaşmaya da devam edeceğiz. Yoksa yabancı ürünlere teslim olmak zorunda kalacağız. Meslektaşlarımla, bu işe gönül vermiş asansör camiasından arkadaşlarla birlikte hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yoksa bu 5 büyük firma bir gün hepimizi bıraktırmak zorunda kalacak.” dedi.

Demas markasına sonuna kadar güvenin

Bu kriz ortamına rağmen, var olmak için gece gündüz çalışarak yatırımlarını sürdürdüklerinin altını çizen Muzaffer serin, “Bu nedenle Demas markasına sonuna kadar güvenin. Bu ülkeye biz yatırım yaparken siyasi partilerin hepsine çağrıda bulunduk. Ancak lütfedip gelmediler. Böylesi bir dönemde yatırım yapıyoruz maalesef bürokrasiden gelen olmaması bizi üzmüştür. Bizde kurdelemizi hemşerilerimizle birlikte keseriz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından Demas Asansör tanıtım filmi izlettirildi. Firma ile ilgili bilgilerin yer aldığı tanıtım filminin akabinde etkinlik, Ankara Seymen ekibinin gösterisiyle devam etti. Daha sonra ise kurdele kesimi ile fabrikanın açılışı gerçekleştirildi.

Etkinlik fabrika gezisiyle birlikte son buldu.